Як у Херсоні відзначили підписання безвізового режиму

Сьогодні, на площі Свободи у Херсоні, відбувся урочистий мітинг та церемонія підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзуз нагоди ухвалення рішення Ради Міністрів ЄС щодо скасування візових вимог для громадян України

Ця історична подія об'єднала багатьох херсонців, людей різних поколінь і різних професій: керівників області й міста, вчителів, лікарів, діячів культури, студентів, спортсменів, лідерів громадської думки, волонтерів та Героїв України.

Серед спортсменів, які завітали на урочистості, була Анастасія Четверикова - кандидат в майстри спорту України, Чемпіонка України з веслування на байдарках і каное, Катерина Дудченко – майстер спорту України з веслування академічного, Чемпіонка України 2016 року, Віталій Цуркан - майстер спорту міжнародного класу з веслування академічного, багаторазовий Чемпіон України та ін.

Прапор України та Євросоюзу урочисто підняли голова Херсонської обласної адміністрації Андрій Гордєєв, голова Громадської організації ветеранів АТО «Українська єдність» Ігор Кравець, та учасник бойових дій, учасник 30-их та 31-их Олімпійських ігор, срібний призер 27-ої Всесвітньої літньої Універсіади 2013-ого року, бронзовий призер Чемпіонату світу та срібний призер Чемпіонату Європи 2014-ого року, Заслужений майстер спорту з легкої атлетики Андрій Проценко.

З привітальним словом першим звернувся до всіх присутніх голова Херсонської обласної адміністрації, Андрій Гордєєв: «Я особисто живу цим євроінтеграційним процесом з грудня 2013-ого року. Питання європейського курсу – це питання тих цінностей, які нам усім потрібні в нормальній демократичній державі.

Три роки мі йшли до цього дня. Наш шлях був тернистий, але він увінчався успіхом. Це не просто скасування вимог до віз, це приєднання до європейської спільноти всієї держави. Я всіх вітаю з цим днем, з цією історичною подією!».

На заході був присутній і голова Херсонської обласної ради, Владислав Мангер: «Ми повинні з вами зрозуміти, що нам треба відбудувати нашу державу, зробити її сильною, міцною, заможною.

Дуже велика ціна заплачена за те, що ми маємо сьогодні. Нам потрібно своєю працею не підвести тих людей, які віддали своє життя за ці перші кроки», - сказав Владислав Мангер.

До керівників Херсонщини приєднався народний депутат України, Олександр Співаковський: «Сьогодні не просто свято безвіза, не просто початок тижня Європи в Україні, сьогодні відбулося визнання України країною, де живуть люди, які цінують європейські цінності. Сьогодні Європа визнала, що Україна має європейську ментальність».

З привітальним словом виступив і херсонський міський голова, Володимир Миколаєнко: «Я вітаю вас усіх з перемогою. Ви знаєте, перемога навіть не в тому, що ми отримали безвізовий режим, а в тому, що це є доказом того, що ми обрали свій шлях до європейських цінностей, до європейської демократії, до європейської гідності».

Після завершення урочистостей, учасники заходу здійснили урочисту ходу до Меморіалу Героїв незалежної України.

Наталя РОЖКОВАН
Фото автора

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон