Призовники з Херсонщини служитимуть у тилу?

— Нинішньої весни на строкову військову службу в обласному центрі планується призвати 115 юнаків,— зазначив під час прес-конференції військовий комісар Херсонського об'єднаного міського військового комісаріату полковник Олександр Зіньковський.

— 85 з них уже відібрані та призначені в команди і невдовзі відправляться на службу в тилові військові частини Збройних сил України, попередньо пройшовши навчання в учбових центрах. Підкреслю, що жоден з призовників не потрапить у зону АТО — це принципова позиція, якої дотримується Генштаб.

На період несення служби за призовником зберігається його робоче місце та середня зарплата. Спеціалісти та магістри служитимуть 1 рік, решта — 1,5 року, незалежно від роду військ, у які вони призвані. Кожен одноразово отримує грошову винагороду в сумі двох мінімальних зарплат (6400 грн.) та користується всіма пільгами, які передбачені для військово­службовців ЗСУ.

Зі слів Олександра Зіньковського, міський військовий комісаріат продовжує набирати осіб для несення військової служби за контрактом. Серед головних стимулів йти працювати на армію — висока заробітна платня (7200 грн.) та можливість влаштуватися на роботу навіть без відповідного фаху.

Військову спеціальність контрактники здобувають в учбових центрах — від стрільця до наводчика. Щоправда, вік, яким нині обмежуються, — до 50 років. Оскільки стан здоров'я чоловіків старше цього віку, котрі готові підписати контракт, здебільшого не відповідає критеріям, які потрібні для несення армій­ської служби.

Попри це, тим, хто має дефіцитні спеціальності, раді в будь-якому віці до 60 років, уточнює військовий комісар. Чимало колишніх АТОвців готові продовжити військову службу за контрактом, однак стан здоров'я, перенесені поранення та контузії не дозволяють багатьом з них отримати на це дозвіл медиків.

Щодо матеріального забезпечення військовослужбовців, котрі несуть службу в зоні АТО, — їм передбачена додаткова матеріальна підтримка, зважаючи на ризик для життя. Так, на першій лінії оборони щомісячна доплата складає 7200 грн., на другій — 3500 грн. Для тих, хто що­денно перебуває в бойових діях — там, де ведуться обстріли, — щоденна оплата бойових військовослужбовцям складає 1 тис. грн.

Також військовий комісар розповів про умови вступу до вищих військових навчальних закладів під час вступної кампанії нинішнього року. Військову спеціальність можна здобути як вищу, так і середню спеціальну.

Після військових вишів ви­пускники отримують разом з вищою освітою офіцерське звання, а після військових коледжів — спеціальність та сержантське звання. Навчання в усіх військових навчальних закладах є безкоштовним та передбачає забезпечення всім необхідним: харчуванням, житлом, обмундируванням тощо. Крім того, батьки можуть бути спокійні за своїх дітей і завдяки суворій дисципліні. Після закінчення закладу держава гарантує випускникам стовідсоткове працевлаштування.

Олександр Зіньковський розповів про головні перепони, які виявляють лікарі під час медичних оглядів, що не дозволяє бути призваними на військову службу. В основному, чимало питань виникає у нев­ропатологів. Частину призовників направляють на обстеження в психоневрологічний диспансер. Багато осіб мають серцево-судинні захворювання, зокрема, страждають на підвищений тиск.

На службу за контрактом продовжують приймати й жінок, однак бажаючих дедалі менше, адже служити їх направляють у бойові військові частини на військові посади, оскільки в тилу вакантних практично не залишилося. Бойові ж частини розташовуються в польових умовах, тож про побутові зручності для жінок тут подбати непросто.

Також військовий комісар розповів, яким чином борються з тими, хто ухиляється від виконання громадянського обов'язку — проходження армійської служби. З його слів, наразі немає відкритих кримінальних справ, хоч на 25 укло­ністів подали в розшук та примусовий привід.

За ухиляння від служби їм загрожує термін до 3 років позбавлення волі. Формування єдиної інформаційної бази (реєстру) дозволить відстежити хитрі плани кожного, хто намагається «відкосити» від служби в ЗСУ, зібравшись за кордон або змінюючи місце проживання тощо.

Така взаємодія з різними відомствами, у т. ч. прикордонною службою, ДФС дозволить мати чітку уяву про місце перебування та наміри таких осіб перетнути кордон, зазначає Олександр Зіньковський. Крім того, більш суворі вимоги щодо військового обліку нині й до керівників підприємств.

Олена НЕЧИПУРЕНКО
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон