У голови Херсонської облради Владислава Мангера - новий проект

«Наближення кваліфікованої діагностики до населення області», - новий проект Владислава Мангера

Херсонська область входить у сімку найбільших по онкологічній захворюваності областей України. За останні 10 років у Херсонській області відбувся ріст захворюваності на злоякісні новоутворення, що перевищує навіть середній показник по Україні.

За інформацією головного лікаря обласного онкодиспансеру Ірини Сокур, за рік на облік стає більше 4 тисяч хворих на рак, з них в минулому році померло більше тисячі. Кожний четвертий вперше діагностований випадок раку у занедбаному стані був взятий на облік.

Особливо високий рівень запущених випадків раку серед сільських мешканців, більшість з яких не мають можливості доїхати до обласного центру. У людей елементарно немає коштів для оплати всіх необхідних аналізів, аби на ранніх стадіях виявити захворювання та вчасно розпочати лікування.

Розуміючи гостроту цієї проблеми, голова обласної ради Владислав Мангер виступив з ініціативою впровадити новий проект – «Наближення кваліфікованої діагностики до населення області», який стартує вже 1 травня. В рамках проекту фахівці-онкологи Херсонського обласного онкологічного диспансеру оглядатимуть, проводитимуть швидкі та надійні тести виявлення 12 видів раку та консультуватимуть населення районів на базі центральних районних лікарень, а за необхідності виїжджатимуть і на сільські фапи.

«Всі дослідження проводитимуться безкоштовно. Брати з людей кошти – це неправильно. В селі 100 грн – великі гроші, і не кожен зможе дозволити собі витратити їх на власне діагностування, а не на хліб для всієї родини. Тому я прошу підтримки також з районних бюджетів», - зазначив Владислав Мангер під час сьогоднішньої робочої наради з головами районних рад.

Ініціатива очільника обласної ради відразу ж знайшла підтримку та була підхоплена керівниками районних рад. У ході обговорення кожен вносив свої пропозиції та власне бачення впровадження проекту. Одноголосно було вирішено розпочати пілотний проект в одному районі, аби поступово і вже на власному досвіді випрацювати досконалу програму.

Стати першими зголосилися одразу два райони – Іванівський та Верхньорогачицький. Вже через місяць у їхніх лікарнях розпочнуть працювати бригади фахівців-онкологів.

«Побороти важку хворобу ми зможемо тільки об'єднавши зусилля медичних працівників всіх рівнів та місцевої влади!», - наголосив Владислав Мангер та додав, - Обласна влада у жодному випадку не стоятиме осторонь. Ми готові взяти на себе більшу частину співфінансування!».

Анжела ГОЖА

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів