Як зберегти ліси Херсонщини

Вирішували сьогодні, 6 квітня, на відкритій нараді за участю голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера,керівників лісомисливських господарств області, вчених та громадськості.

Темою відкритої наради постало питання створення Регіонального ландшафтного парку на території Херсонщини, адже ситуація, яка склалася в лісовій галузі області - катастрофічна і без втручання в неї – ліси Херсонщини не виживуть!

«Не секрет, що на сьогодні склалася дуже тяжка ситуація в лісовій галузі. Самі лісові підприємства підтверджують, що через брак фінансування господарська діяльність в наших лісах ведеться недосконало.

Виходом із складної ситуації стала пропозиція, яка була підтримана на попередніх нарадах – створення Регіонального ландшафтного парку. Це буде комунальне підприємство, яке фінансується обласною радою.

Що дає його створення?

По-перше парк матиме службу охорони, тобто ліси будуть охоронятися, люди матимуть зарплату.

По-друге, через парк, можливо буде фінансувати певні заходи. Наприклад, обласна рада не може працювати з державними лісовими підприємствами, тому кошти будуть виділятись парку, а парк залучатиме лісові підприємства в якості субпідрядника, щоб хоч якісь кошти шли на забезпечення лісової діяльності.

Безперечно – це вихід із ситуації аби зберегти ліси, які зараз є», - зазначив на початку наради завідуючий кафедри ботаніки Херсонського державного університету, доктор наук, професор Іван Мойсієнко.

Те, що ситуація з лісовою галуззю Херсонщини критична, підтвердив і директор філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації Віктор Шевчук, який чітко зазначив, що ліси області в жахливому стані:

«Так сталося, тому що держава не фінансує лісове господарство взагалі по всій Україні, але найбільш критична ситуація на півдні країни, в тому числі і Херсонській області.

Тому будь-яка фінансова допомога на рівні району, області допоможе знайти вихід із такої ситуації. Але хочу сказати, без державного фінансування ліси не виживуть», - підкреслив Віктор Шевчук.

Перший заступник начальника обласного управління лісового господарства Херсонщини Володимир Михайленко в свою чергу одразу зазначив, що ситуація з лісами на Херсонщині дійсно складна:

«На сьогоднішній день у нас більше 50 % штатних працівників звільнилося з роботи, у зв'язку з відсутнім фінансуванням, а значить неотриманням зарплати.

Ми на сьогоднішній день не в змозі розпочати пожежонебезпечний період. Станом на сьогоднішній день на території держлісфонду виникло 20 пожеж на площі 17,6 гектарів. В порівнянні з минулим роком – це в десять разів більше!

Тому що лісопожежні станції, які повинні працювати – не працюють! Жодний лісопожежний автомобіль не може виїхати на гасіння пожежі.

Руйнується система лісового господарства області, структура, ми втрачаємо кваліфікованих працівників. Тому, необхідно щось робити. Краще щось, ніж нічого взагалі.

Передаю думку начальника обласного управління, який не міг бути присутнім на нараді, що він за створення Регіонального ландшафтного парку при дотриманні процедури його створення», - сказав Володимир Михайленко.

Вислухавши присутніх на нараді керівників лісомисливських господарств Херсонщини та науковців, голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер чітко дав знати, що обласна рада готова шукати кошти для лісової галузі Херсонщини аби уникнути лісової катастрофи.

«У нас на меті одне – збереження наших лісів. На жаль, обласна рада не може фінансувати напряму держлісгоспи. Тому науковцями було запропоновано створити Регіональний парк. Його створення дасть змогу фінансувати ліси з обласного бюджету.

Науковцями була розроблена програма, на комісії було прийнято рішення про фінансування розробки цієї програми.

Але ми маємо об´єднати наші зусилля, щоб вона почала діяти. Давайте хоч щось робити. Обласний бюджет знайде гроші для збереження лісів Херсонщини», - підкреслив Владислав Мангер.

Голова облради запросив керівників лісомисливських господарств за стіл переговорів щодо створення Регіонального ландшафтного парку вже на наступному тижні, аби вирішити ситуацію, яка склалася, якомога швидше.

Тетяна ГОЛУНОВА

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів