Херсонщина відкриє ще один вищий навчальний заклад

Наша область славиться не тільки добрими врожаями та працьовитими людьми, але й тим, що завжди готувала якісні, кваліфіковані кадри для агропромислової, машинобудівної, суднобудівної, легкої та інших галузей народного господарства.

А наші випускники гуманітарного профілю завжди славили область далеко за її межами не тільки на просторах колишнього СРСР, а й у далекому зарубіжжі.

Кваліфіковані кадри завжди готувало й Херсонське медичне училище. Отримати освіту тут було і престижно, і авторитетно. Диплом Херсонського базового медичного коледжу і сьогодні відкриває двері його випускникам для працевлаштування у престижні медичні заклади не тільки в нашій області, адже це гарантія якості і високої кваліфікації.

Кілька років тому активно обговорювалося питання відкриття кількох лікарських спеціальностей на базі Херсонського державного університету. Таку ідею плекав тодішній ректор ХДУ, професор, доктор наук, академік Олег Мішуков.

На жаль, Олег Васильович пішов з життя, так і не втіливши її на практиці. Але, здається, що його мрія може стати реальністю.

Днями Голова Херсонської обласної державної адміністрації підписав Розпорядження про утворення робочої групи, яка повинна вивчити питання організації вищого медичного закладу на території нашої області.

Розповідає директор Департаменту охорони здоров'я Херсонської обласної державної адміністрації, заслужений лікар України, депутат обласної ради Віктор Короленко: «Робоча група, яка утворена Розпорядженням Голови ОДА Андрія Гордеєва створена з метою відпрацювання заходів, які спрямовані на відновлення роботи Державної установи «Кримський державний медичний університет ім. Георгієвського» на території нашої області.

Відновлення роботи цього медичного навчального закладу на території Херсонської області дасть можливість не тільки вирішити окремі питання щодо розвитку охорони здоров'я в Україні в цілому, а й в нашій області зокрема. Адже будь-який навчальний заклад медичного профілю, це – клінічна лікарня, яка має можливості надавати додаткові послуги з організації та забезпечення охорони здоров'я.

Крім того, це висококваліфіковані медичні кадри.

При цьому слід зазначити, що є ще один важливий аспект, який вписується у програму «Розвитку людського капіталу Херсонської області на 2017 – 2021 роки», яку ми зараз втілюємо у життя – забезпечення в першу чергу нашої області кваліфікованими кадрами, які будуть навчатися за рахунок цільового замовлення на підставі угод. Програму ми будемо розглядати вже на найближчій сесії обласної ради, наступного тижня. І відновлення роботи Кримського медичного університету на території нашої області, це дуже вагома підтримка напрямку з підготовки кадрів для нашої області».

Не секрет, що сьогодні в нашій області (тай не тільки нашій) є суттєві проблеми із забезпеченням лікарським складом в першу чергу районних та й окремих міських лікарень.

Для того, аби вирішити цю проблему Департаментом охорони здоров'я разом з управлінням освіти, науки та молоді ХОДА був розроблений проект обласної програми «Розвиток людського капіталу Херсонської області на 2017 – 2021 роки», яку було презентовано на розширеному засіданні парламентського комітету ВРУ з питань науки і освіти ще у лютому цього року. Програма спрямована на підготовку лікарів для закладів охорони здоров'я області за регіональним замовленням шляхом укладення чотиристоронньої угоди.

«Проблема кадрів для області існує, це не секрет, – продовжує Віктор Короленко. – Так минулого року по області ми мали 4 581 лікарських посад, тоді як реальних працівників було 3 215, з яких 1 029 – пенсіонери (а це 32%).

Так само слід пам'ятати, що як у нас в області, так і по всій Україні питання забезпечення лікарськими кадрами залишається складним, особливо в сільській місцевості. На початок цього року Херсонщина була у трохи кращій ситуації ніж інші області. Ми мали показник «забезпеченості лікарями» на рівні – 30,7 на 10 тис. населення, тоді як Україна має середній покажчик у – 30,5.

По окремих медичних закладах в області у нас покажчик забезпеченості кадрами складає від 63 до 70%.

Не дивлячись на те, що в область для проходження інтернатури та подальшого працевлаштування МОЗ направляє певну кількість випускників медичних вишів, але цього недостатньо для того, аби покрити весь дефіцит лікарських кадрів. Крім того, слід зазначити, що й тут є проблеми. З тих, кого направлено, до нас доїжджає не більше як 80%. То ж відкриття медичного університету в поєднанні з регіональною Програмою, сподіваюсь, дасть можливість у перспективі задовольняти потреба області у лікарських кадрах».

Що ж стосується робочої групи, яку очолив Віктор Короленко, то перед нею стоять конкретні завдання, які вона повинна вирішити у найкоротші терміни.

Віктор Короленко: «Робоча група, до складу якої увійшли 8 осіб, а це керівники як профільних Департаментів так і управлінь ОДА, вже приступила до роботи. За визначений час ми відпрацюємо питання організаційного характеру, і я думаю, що вже наприкінці весни зможемо перейти до практичного втілення питання у життя».

Ну, що ж, будемо сподіватися, що вже скоро ми будемо із гордістю говорити, що в нашій області є й власний медичний університет.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів