Вчора, 4 квітня, в деяких навчальних закладах Херсонщини "широко відзначили "Міжнародний день просвіти... з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності щодо розмінування".
Зокрема, на офіційному сайті обласної влади, як буденна новина, повідомляється про те, що в Мирненській ЗОШ Каланчацького району відбувся відкритий урок "Мінна безпека" для учнів 9-11 класів під гаслом: «Це стосується кожного!»
"Урок пройшов у вигляді ток-шоу "Це стосується кожного!", під час якого старшокласники продемонстрували свої знання та бачення з даної тематики та показали відео-ролик, в якому зображувалися послідовні дії у випадку виявлення мін..."
Голова Мирненської ОТГ Андрій Сучок взяв участь у відкритому уроці та застеріг старшокласників і інших учасників уроку бути уважними та обережними при виявленні підозрілих предметів: «Каланчацький район є найближчим до адміністративної межі з тимчасово окупованим Кримом, тому його мешканцям треба бути обережними, враховуючи можливу наявність боєприпасів та військових споруд...».
Піротехнічна група ГУ ДСНС в Херсонській області продемонструвала дітям привезені та вже знешкоджені снаряди і боєприпаси, які були знайдені ними на херсонській землі, з часів Другої світової війни. Вони розповіли, яку небезпеку несуть ці снаряди та як треба поводитися при виявленні такої небезпечної знахідки.
Школярі уважно слухали і роздивлялись макети та обладнання. Наприкінці зустрічі подякували представникам ДСНС за корисний урок і інформацію та пообіцяли поводитись обережно та виконувати застереження.
Такі відкриті уроки за ініціативи голови ОДА Андрія Гордєєва сьогодні було організовано у всіх школах Херсонської області та приурочені до Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, що є особливо актуальним на сьогоднішній день.., - повідомляють у Херсонській ОДА.
P.S. Дійсно, військова небезпека - на превеликий жаль, стала суворою реальністю для мирної Херсонщини. Але чи не від нас - дорослих залежить те, до чого будуть готувати наших дітей - до миру чи до війни?