Кому на Херсонщині Мангер "на мозоль наступив"

Про це та інше голова Херсонської облради Владислав Мангер розповів в ефірі радіо «АКС»

- На минулій сесії обласної ради було винесено дуже слушне питання – це повернення повноважень від обласної державної адміністрації до обласної ради. Депутати повернули собі управління капітального будівництва. Чому? Навіщо? Як?

– Все логічно: засновником цієї структури є обласна рада. Серед її повноважень – управління комунальним майном і керування комунальними закладами, які належать нашій громаді. А представниками громади є депутати.

Коли в 2011 році ці повноваження були делеговані пану Костяку, тодішньому голові обласної державної адміністрації, відбулась узурпація влади навколо однієї особи. Сьогодні ми все повернули в правову площину і здоровий глузд переміг.

Серед 25 областей в 22-ох працює подібна система. Тільки в трьох регіонах ще залишилось підпорядкування облдержадміністрації. Тому Херсонська обласна рада зробила юридично і доцільно правильне рішення. Ніякого криміналу чи корупції тут немає.

- Комісія по призначенню управлінців у заклади культури. На сесії питання було знято з голосування, знову ідуть розмови, що тут якісь "підкилимні ігри". Яке Ваше бачення з цього питання і що взагалі сталося?

– Галас навколо цього питання роздмухує облдержадміністрація. Ми делегували ОДА повноваження створити конкурсну комісію у складі представників громадських організацій, депутатського корпусу. Та постійна депутатська комісія з питань культури, науки, освіти, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, курортно-туристичної діяльності побачила, що є ряд порушень.

Наприклад, з певної громадської організації в одну комісію входить дві і більше особи. Це викликало багато суперечок серед депутатів. Тому комісія обласної ради вийшла з пропозицією повернути собі делеговані повноваження.

Ми залишили той же склад конкурсної комісії, але замінили одного учасника (начальника управління культури ОДА на першого заступника голови облради – ред.). Сьогодні вже визначено дати проведення конкурсів. Вся інформація є на сайті. Все проходитиме відкрито, тому запрошуємо всіх представників засобів масової інформації до участі.

Говорять, що на наступній сесії Мангер намагатиметься іще більше «узурпувати владу» та «проводити» рішення, що надасть йому можливість приймати одноосібні рішення у міжсесійний період. Чи це так?

– Нічого я не узурпую. Це – неправда. Сьогодні жодне рішення не приймається особисто головою обласної ради. Кожне питання чи призначення приймається тільки рішенням сесії обласної ради. У міжсесійний період, якщо в якомусь комунальному закладі людина пішла на пенсію чи звільнилась за власним бажанням, голова обласної ради може призначити тимчасово виконуючого обов'язки до рішення сесії.

Щоб заклад на певний час не залишився без директора. А вже під час пленарного засідання це питання виноситься на розгляд і затверджується тільки рішенням сесії. Одноосібно голова обласної ради не приймає жодних рішень стосовно призначень на постійній основі керівників в комунальних закладах і підприємствах.

Скажу відверто: ми дуже сильно наступили на мозолі деяким корупціонерам в нашій області, які незаконно вирубують ліс, видобувають пісок...

Зараз іде сильне протистояння. Дуже сильно хтось хоче і далі нагрівати руки на обласному бюджеті. Так от я вже казав і повторюю знову: якщо хтось хоче протягнути руки до бюджету, то поки я тут, буду сильно бити по цих руках. Я бачу, що зараз розпочато дискредитацію мене особисто та моєї команди, аби показати, що всі навколо начебто «білі і пухнасті», а ми – погані.

Я звертаюсь до цих людей. Вийдіть до народу і спитайте, як вони живуть. Ми прийшли і побачили лише вершину айсберга, ми ще не добралися до всіх корупційних схем. Повірте, доберемось і дамо по руках. Вже не буде так, як було раніше...

З повним записом ефіру Владислава МАНГЕРА на радіо «АКС» можна ознайомитись тут

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів