За самовільне водокористування комунальне господарство відшкодує майже 263 тис. грн.

У жовтні 2016 року Державна екологічна інспекція у Херсонській області звернулася до суду з позовом до Зеленівського сільського комунального господарствапро стягнення збитків, заподіяних державі порушенням вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та Водного кодексу України.

Рішенням Господарського суду Херсонської області у задоволені позовних вимог відмовлено повністю.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, Держекоінспекція у Херсонській області звернулась до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою.

Яку 01 березня 2017 року задоволено у повному обсязі та стягнуто з Зеленівського сільського комунального господарства 262 734, 79 грн. за самовільне водокористування.

Звертаємо увагу суб'єктів господарювання, що в силу приписів ст.ст. 55, 56 Водного кодексу України закінчення строку спеціального водокористування не означає автоматичного припинення права водокористувача на спеціальне водокористування, оскільки таке право припиняється за рішенням органу, що видав дозвіл на спеціальне водокористування.

В той же час, закінчення строку дії дозволу на спеціальне водокористування не позбавляє останнього можливості продовжити строк спеціального водокористування у встановленому чинним законодавством порядку.

Судом встановлено, що використання вод після закінчення строку дії дозволу на спеціальне водокористування, без його продовження та за відсутності рішення компетентного органу про припинення спеціального водокористування, вважаються самовільним водокористуванням.

Державна екологічна інспекція у Херсонській області

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів