Поради херсонцям: як перейти на «літній» час

Березень наближується до завершення, а отже слід згадати, що зовсім скоро ми будемо переходити на «літній» час.Коли слід перевести стрілки годинника вперед у 2017 році? Перехід відбудеться у останню неділю березня, 26 числа, о 3 годні ночі.

Для того, аби не просинатися вночі, раджу вам перевести стрілки годинників перед тим, як будете лягати спати, у суботу ввечері. Нагадаю, що всі електронні сучасні годинники так само як комп'ютери, ноутбуки, ай-пади, гаджети та мобільні телефони мають відповідну вбудовану програму, яка це зробить автоматично без вашого втручання.

Отже, у неділю вам доведеться вставити на одну годину раніше. Якщо у вас заплановані якісь події, і поспати зайву годину не вдасться, краще у суботу лягати спати на годину раніше.

Лікарі зазначають, що перехід на літній час є певним стресовим для організму і тому радять починати підготовку до цієї події у житті організму щонайменше за тиждень – два, для того, аби максимум невілювати можливі негативні наслідки. Крім того вони радять не забувати, що організму треба певний час на переналаштування на новий розпорядок для.

Як допомогти організму пройти пере «налаштування»? Пропонуємо вам кілька порад від директора Департаменту охорони здоров'я Херсонської обласної державної адміністрації, заслуженого лікаря України, депутата Херсонської обласної ради Віктора Короленко: «Поради прості, нічого не будуть коштувати для вашого гаманця, а їх виконання буде не тільки корисне для організму, але й у перспективі може допомогти вам заощадити – не доведеться витрачатися на ліки.

По-перше, найближчі тиждень – два, намагайтеся якомога більше часу проводити на свіжому повітрі, здійснюйте піші прогулянки щодня.

Нагадаю також, що щоденні 30 хвилинні прогулянки пішки, це добрий стимул для вашого серця та профілактика ішемічної хвороби і інсульту.

По-друге, зробіть для себе певну поблажку, і у цей перехідний час намагайтеся лягти спати трохи раніше, ніж це було у вашому звичному розпорядку дня. Тим самим ви спробуєте «обманути» організм при переході на новий розклад підйомів вранці.

По-третє, особливо ретельно слідкуйте за раціоном харчування. Відмовтеся від жирної і важкої їжі, віддайте перевагу свіжим продуктам і здоровому харчуванню, вживайте більше фруктів, овочів і вітамінів. Крім того, це доцільно і з точки зору загальної профілактики, адже навесні запас вітамінів у організмі майже вичерпався.

По-четверте, раджу оптимізувати навантаження. Не варто перенапружуватися і брати додаткову роботу.

По-п'яте, не забувайте, що найкращою профілактикою будь-якого захворювання і перевтоми організму є ваші близькі та ріні, які дарують вам добрий настрій, а тому проводьте більше часу з сім'єю і друзями. Буде добре якщо ви відправитеся на прогулянку по улюблених місцях, які пов'язані у ваших спогадах з приємними і позитивними моментами у житті. Йдіть у походи, займайтеся спортом. Забудьте хоч на деякий час про комп'ютери і телевізори, займіться улюбленим справами, віднайдіть час для заняттям хобі.

Міцного вам здоров'я!».

Як бачимо поради насправді економічно не затратні, але можуть стати для вас корисними і з економічної точки зору, адже відомо, що хворобу «дешевше» попередити, чим потім її «лікувати».

Ходіть здорові!

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів