Про голландський досвід актуальний для Херсонщини

Розказала депутат Херсонської міської ради Галина Лугова, яка у складі херсонської делегації побувала у Нідерландах за запрошенням Ради муніципалітетів. В програмі візиту було відвідання сміттєпереробного заводу "Twence" в місті Алмело.

Для України та, звичайно, для Херсонщини проблема сміття, відсутності сертифікованих полігонів, заводів для переробки сміття. У Херсоні вже багато років тільки говорять про необхідність будівництва сміттєпереробного заводу, але досі не дійшли ні до чого конкретного.

Як проблему утилізації сміття вирішують у Нідерландах - країні, яка турбується про екологію та намагається втілювати проекти з енергозбереження, вивчала українська делегація, координатором якої є депутат Херсонської обласної ради Андрій Путілов.

В програмі візиту херсонської делегації було відвідання сміттєпереробного заводу "Twence" в місті Алмело.

Своїми враженнями від побаченого там поділилася депутат Херсонської міської ради Галина Лугова: "Щоденно 400 завантажених машин сміттям приїздять на територію заводу, - розповідає Галина. - На в'їзді проходять зважування і на виїзді всі машини для того, щоб вести облік кількості переробленого сміття. За рік завод переробляє до 1 млн. тон сміття.

Twence - один із 13 заводів в країні, самий сучасний, з усіма інноваціями. Крім камер спалювання сміття, є окремо камери для подрібнення сміття з дерев'яних залишків. Майже все сміття спалюється, але енергія тепла вдало використовується - трансформується по трубах, забезпечує обігрівом близько 80 000 мешканців громади, опаленням також користується завод по видобутку солі, пара, яка виділяється при трансформуванні також продається і використовується для видобутку солі.

Завод було збудовано в 1986 році за підтримки 14 муніципалітетів і витрачено лише на 2 лінії 250 млн. євро., а цих ліній близько 10. Уявіть які кошти! Муніципалітети для будівництва брали кредити. Самоокупність заводу відбудеться в 2023 році.

Але зараз муніципалітети серйозно замислюються стосовно продажу заводу, тому, що в країні, майже вже нічого спалювати. Радять нам при будівництві не робити ставки на камери спалювання, а за основу взяти переробку сміття, внаслідок якої буде відновлювана, зелена енергія, не будувати завод великий за розміром, тому, що площа Twence становить 170 га - це 300 футбольних полів!

З 2008 року завод виробляє електроенергію із біомаси, чого і нам бажають. Twence розрахований задовольнити потреби 500 000 мешканців громади. Побіг на сміття з одного домогосподарства на рік становить 274 євро.

Рахуйте! І кожна сім'я справно з цим порається. Проблема сміття, будівництва сміттєпереробного заводу, яка є глобальною в Україні сьогодні, повинна вирішуватися не окремими містами, а в цілому, комплексно на рівні держави, про що, свідчить досвід Нідерландів", - вважає Галина ЛУГОВА.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів