На Херсонщині посівна стартувала із запізненням

На Херсонщині, за даними Департаменту АПК облдержадміністрації, вже засіяно 2,5 тисячі гектарів із запланованих 170 тисяч.

Це на 130 тисяч гектарів менше, ніж торік, коли ярими культурами змушені були замінювати загиблі через посуху озимі, тож пального, добрив і насіння вистачить. Хоча внаслідок їх подорожчання посівна коштуватиме дорожче приблизно на 15-20 відсотків, кажуть аграрії.

Вимальовується ще одна тенденція: зменшення площ під овочі. "Фермерські господарства планують скоротити посіви овочевих культур до третини, перевівши землю під зернові та олійні, - зазначає віце-президент Асоціації фермерів України, керівник фермерського господарства "Зоря Каховщини" Леонід Кириченко. - У цьому нічого дивного немає: такі ринкові тенденції. Адже після збирання врожаю-2016 овочі на Херсонщині подешевшали на 50-70 відсотків, тоді як пшениця та соняшник, навпаки, лише дорожчали".

Утім, жодного дефіциту "борщового набору" не очікують - скорочення площ під овочі компенсують підвищенням їх урожайності завдяки впровадженню крапельного зрошення та продуктивніших сортів.

"Голос України"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів