Третій торговельний порт розгортають в Херсоні

До морського й річкового торговельних портів Херсона додався й третій порт - цього разу повітряний.

У Херсонському аеропорту підготували до роботи та обладнали системою відеоспостереження й пожежною сигналізацією перший вантажний термінал площею у 290 квадратних метрів. Його планують за конкурсом здати в оренду логістичній фірмі для організації перевезень різноманітних товарів.

У комунальному підприємстві "Херсонські авіалінії" кажуть, що бізнесмени вже розробляють маршрути таких перевезень: з України до Туреччини та Ірану підуть яйця, м'ясо та овочі, а в зворотному напрямку - тканини й одяг.

На першому етапі йдеться про обіг вантажів у тисячу тонн щомісяця, який принесе аеропорту майже 25 тисяч гривень за надання різноманітних послуг (без урахування плати за оренду самого терміналу). Надалі обсяги перевалки хочуть збільшити до 150 тисяч тонн на місяць.

Нині у Херсонському аеропорту тривають підготовчі роботи до прийому вантажних бортів. Щоб злітно-посадкову смугу не підтоплювали ґрунтові води, під нею проклали систему горизонтального дренажу з армованого пластику завдовжки 2,5 кілометра.

А на третьому поверсі будівлі повітряних воріт краю облаштовують приміщення для цілодобової роботи посту прикордонників і митників. На черзі - встановлення техніки для перевірки вантажів на виявлення заборонених предметів та вибухівки.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Голос України"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів