Для міського голови зима була несподіванкою

Із зимовим морозами Каховка перетворюється на ковзанку, а з першим теплом — на романтичну Венецію.Заслуга всіх цих місцевих «див» комунального підприємства «Каховське транспортне підприємство».

Із першими серйозними морозами ожеледиця заполонила каховські дороги та тротуари. Всі ми спостерігали в соціальних мережах багато фотографій та публікацій про те, як тяжко-важко працює наше «КТП» для того, щоб розчистити дороги або, принаймні, посипати їх. В арсеналі комунальників і люди, і техніка, пісок, сіль, пальне — все передбачено бюджетом міста.

Що ж побачили ми, каховчани, на ділі? Дороги, з величезною кількістю ДТП через нерозчищене покриття, та тротуари, де нещасні каховчани, а особливо пенсіонери та діти, встигли заробити силу-силенну вивихів, зміщень та переломів, — про що повідомляють в міському травмпункті. Крім цього, в лікарні зауважили й про те, що ускладнилась робота «швидкої допомоги». Адже бували випадки, коли машина не могла під'їхати до пацієнта в найкоротші строки.

Окремої уваги варті тротуари на житловому масиві Свєтлово. Схоже, міський голова не часто буває в цьому районі міста. А от його мешканцям вже другий місяць щоденно доводиться «прориватися» крізь льодові брили на роботу, до школи, лікарні чи магазину. Та хіба вони винні, що не живуть в центрі, де ситуація хоч трохи краща?

Через які причини комунальники не справились зі своєю основною сезонною задачею – можна тільки здогадуватись. Адже реагували вони там, де вже відбулась прикра подія. Той самий зловісний перехід від Центрального ринку до Універмагу, де не один десяток каховчан провалився під воду, не виходячи на замерзлий Дніпро. Або ж після висвітлення пресою ДТП на проїжджій частині дороги з проспекту Європейський до Каховського міськрайонного центру зайнятості та будинку по вулиці Панкеєвська, 118. Чомусь ця ділянка дороги, схожа на льодове покриття завтовшки сантиметрів 15, майже три тижні задовольняла КП «КТП», а от саме вранці після пригоди розпочались якісь роботи.

Більш того, підприємство щорічно готується до зимової негоди, запасається піском, сіллю. Та на каховських дорогах замість піску валяються відходи від вугілля – шлак. Переконатись може кожен, звернувши свою увагу на чорні розводи на дорозі. Так дешевше, та чи безпечніше? Часто серед таких відпрацьованих матеріалів трапляються гвіздки та інші металеві елементи, що можуть зашкодити і пішоходу, і автівкам. Що вже й говорити про екологічність міста, дороги якого посипають сміттям?

Потім лід зі сміттям розтанули, містом почались затоплення цілих вулиць та деяких будинків. І знову промах «КТП»: робота так званих «ливньовок». Якщо раніше пройти можна було, але впавши, то тепер це можна зробити, промочивши ноги ще й водою, що забруднилась від сажі. Не варто дивитись в далеке майбутнє, але з першим морозцем талі води знов замерзнуть, і пересування вулицями Каховки стане знов ледь можливим.

Тож хочеться поставити питання директору КП «КТП» Олександру Зайцеву: що вам особисто більше до вподоби — ковзанка чи брудний басейн, замість доріг в Каховці?

Руслан РОМАНЕНКО, депутат Каховської міської ради
"Каховська Зоря"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів