Тодуров: Херсонщина в плані реформування медицини виглядає обнадійливо

Так сказав відомий кардіохірург, доктор медичних наук, професор, директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров сьогодні, 24 лютого, під час робочого візиту до Херсонської області

В ході візиту відбулась зустріч з головними лікарями міських та обласних закладів охорони здоров'я Херсонщини, на якій бговорювалось багато питань, зокрема про нівелювання інституту вузького спеціаліста на первинці, про заміну лікарів екстреної медичної допомоги парамедиками, про те, що очікує медичну галузь в майбутньому.

За словами Бориса Тодурова, в Інституті серця за минулий рік здійснено 6 тисяч операцій, поставлено 2 механічних серця, продовжується впровадження нових технологій, залучаються іноземні спеціалісти. Проте для підтримання закладу на належному рівні доводиться залучати альтернативні джерела фінансування: гранди, спонсорські кошти, тощо.

«Херсонська область в плані реформування виглядає досить обнадійливо. Я маю на увазі впровадження електронних карток пацієнтів, єдину диспетчерську в екстреній медичній службі, відкриття нових підстанцій. Це хороший початок...», - сказав Борис Тодуров.

Спочатку має бути створена транспортна система, логістика, контроль пересування пацієнтів, електронні карти хворих – лише після цього можна говорити про парамедицину. В США на «швидких» працюють парамедики тому, що це дозволяє економити кошти (зарплата парамедиків значно менша за зарплату лікарів). В Польщі була створена академія парамедиків, де 5 років навчали таких спеціалістів. Потім підготовлені кадри замінювали лікарів.

Борис Тодуров висловив свою думку про впровадження сімейної медицини: «У великих містах, де є можливість отримати вузькоспеціалізовану допомогу, немає потреби у сімейних лікарях. Вони необхідні в сільських закладах, бо вузьких спеціалістів там немає».

Він схвально оцінив розподіл території області на госпітальні округи і запропонував допомогу в навчанні херсонських фахівців на базі Інституту серця або під час виїзних конференцій.

Прес-центр "Медицина"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів