На Херсонщині зросла кількість абортів

Про це повідомив головний позаштатний акушер-гінеколог Департаменту охорони здоров'я обласної державної адміністрації Юрій Герман 16 лютого на прес-конференції «Чи гарантуватиме держава українцям безпечне материнство та дитинство у найближчі 5 років».

Наразі в області відмічається зниження кількості пологів: в 2016 році прийнято на 660 пологів менше ніж в 2015 році. Вперше за 20 років зросла кількість абортів з 13,8 в 2015 році до 14,2 в 2016 році (показник на 1000 жінок репродуктивного віку). У дівчаток віком до 14 років абортів, на щастя, не було.

Головною проблемою у сфері репродуктивного здоров'я області Юрій Герман назвав безпеку материнства. «В області функціонують малопотужні відділення, в яких приймають мало пологів, наприклад: в Іванівському районі – 71 пологи за рік, з яких 17 випадків закінчились кесаревим розтином. Такі пологи не можна вважати безпечними», - зауважив він.

На думку фахівця, акушерські ліжка треба скорочувати, але пологові відділення міських лікарень повинні бути збережені і залишатися у складі багатопрофільних медичних закладів: «Зараз жінки частіше помирають не від акушерських кровотеч, а від екстрагенітальних захворювань. Народжувати приходять жінки з гіпертонією, пієлонефритом та іншими хворобами. Тому лікарня повинна мати можливість негайно надати допомогу породіллі з будь-якою патологією».

Прес-центр «Медицина»

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів