Федорівку на Херсонщині довели до ручки

Розо-Люксембурзького сільського голову Каховського району збираються відправити у відставку за народною ініціативою.

Вже не перший місяць жителі трьох сіл Розо-Люксембурзької сільради не можуть отримати субсидії.

В будівлі самої сільради давно відключене світло і розморозилася система опалення...

За словами місцевих жителів, чиновників у ній майже ніколи не застанеш, а в її приміщеннях панує безлад.

— Ситуація у селі жахлива, — констатує керуючий справами райради Володимир Любак. — Досі сільрадою не прийнято бюджет на 2017 рік, на сільського голову Наталію Морозову надходить безліч скарг. Місцеві жителі не витримали і зібрали підписи про її відкликання з посади за народною ініціативою.

Проте для цього повинна зібратися сесія сільради і призначити людину, яка б виконувала обов'язки сільського голови. Адже крім Морозової, там фактично нікого немає: секретаря сільради депутати зняли ще півроку тому, а нового так і не призначили. Є там секретар виконавчого комітету, але ця людина перебуває на посаді незаконно, оскільки рішення не було оформлене належним чином. Фактично у цій сільраді — безвладдя. І сама Морозова, як тільки дізналася про скликання сесії, тут же захворіла.

— Діючий закон дозволяє відкликання сільського голови за народною ініціативою. Тим більше, що ініціативній групі вдалося зібрати 285 підписів, тоді як за неї віддали свої голоси на виборах 278 жителів, — коментує голова Розо-Люксембурзької територіальної виборчої комісії Тетяна Сащенко.

За її словами, зауважень до роботи Морозової чимало. «Приміром, незадовго до нового року весь апарат сільради цілий тиждень у робочий час працював у барі її племінника. Сама сільська очільниця про існування сільради забула. Бюджетні кошти громади вона використовує без рішень сесії, і навіть самі депутати не знають, куди вони йдуть. За товари для сільради Морозова розраховується готівкою в магазині «Роза», звіт за свою діяльність так і не надає — ані за 2015-й, ані за 2016 рік. Крім того, вона проживає в іншому районі — в місті Таврійську, куди їздить щодня. Це ж скільки грошей йде лише на її роз'їзди з сільського бюджету?» — запитує Тетяна Сащенко.

Невеселу картину доповнює голова Каховської райдержадміністрації Валерій Салтиков: «У селі залишається загроза припинення водопостачання через борги перед «Херсонобленерго». Поки це підприємство дозволило подачу електроенергії на свердловини. Проте проплат там нема, грошей нема. Жодні договори не укладені».

Олег БАТУРІН
"Новий День"

P.S. На сесії сільради, яка відбулася 13 лютого, більшість депутатів відмовилися ви­словлювати недовіру Наталії Морозовій. «Лише 5 депутатів підтримали ініціативу своїх виборців, — розповів Володимир Любак. — Водночас на сесії було висловлено багато неприємних речей на адресу сільського голови. Проте якщо виборці і далі наполягатимуть на її відставці, їм доведеться розпочинати цю процедуру знову»

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів