В Херсонському міськвиконкомі презентували перспективи ХБК

На цей раз проект відродження Херсонського бавовняного комбінату презентували членам Комітету з упровадження інвестиційних проектів у місті Херсоні.

Нагадаємо, інвестор, в особі директора ТОВ «Амалтея», Сергій Рибачок пропонує створити індустріальний парк «Херсон» на території ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат».

Разом з трудовим колективом ХБК він продовжує боротися за відновлення роботи підприємства. В разі, якщо це станеться, Херсон отримає додаткові робочі місця, а також поповнення в міський бюджет в вигляді податку.

Тож сьогодні, 16 лютого, члени вищевказаного комітету переглянули презентацію по відновленню роботи ХБК, де інвестор чітко роз'яснює, яким чином підприємство знову зможе жити.

Переглянувши презентацію, члени Комітету зацікавилися деталями проекту. Зокрема їх цікавила кількість робочих місць, на що Сергій Рибачок відповів, що це буде не менше 5 000 робочих вакансій.

«Нами була зроблена презентація з розвитку, в рамках плану санації, території Херсонського бавовняного комбінату і освоєнням цієї території, як індустріального парку. Розвиток за декілька напрямками.

Наприклад, текстильний (повний комплекс переробки бавовни і випуску продукції).

Сухий порт, який прив'язаний до роботи Скадовського порту і організації паромної переправи.

В рамках проекту, який розрахований на 5 років, планується освоїти близько ста мільйонів доларів, що дозволить місту мати 5000 робочих місць з платіжками в бюджет міста близько 60 мільйонів тільки прибуткового податку і 80 мільйонів гривень єдиного», - зауважив інвестор.

На питання членів Комітету, чи не буде виробництво шкідливим Сергій Анатолійович чітко відповів: «Це буде закритий процес, ніякої хімії та кислоти. Це буде екологічно чисте виробництво і якщо це питання підійде до проектування то всі екологічні інстанції дадуть свій висновок з приводу обладнання, яке буде надане», - зазначив Рибачок.

Зауважимо, що інвестор отримав підтримку від Херсонської обласної адміністрації та Херсонської обласної ради. «Ми звернулися до обласної ради, бо це питання не тільки міста чи області, а й навіть держави. Ми зверталися і до Верховної Ради. Підкреслю, що ми не збираємося використовувати кошти місцевих бюджетів ні в якому разі, ми просто залучаємося підтримкою. Але якщо, міська, обласна ради захочуть мати долю в цьому підприємстві – це буде дуже приємно», - сказав Сергій Рибачок.

Що стосується підтримки Фонду державного майна, інвестор зауважив, що вже скоро, а саме в кінці березня відбудеться засідання, на якому буде оприлюднена його думка. Зазначимо, що всі кредитори погодили проект і у Фонду держмайна наразі не має ніяких причин, щоб його не підтримати.

«Ключовим в реалізації даного проекту є юридична територія Херсонського бавовняного комбінату. Кожен напрямок у проекті опрацьовано з групою сопартнерів, які будуть залучатися в даному проекті з Туркменської, Іранської, Сирійської, Білоруської, Турецької сторони», - розповів директор ТОВ «Амалтея».

Послухавши інвестора та переглянувши презентацію народжується надія, що колишнього промислового гіганта все ще можна відродити.

Тільки, шкода, що члени Комітету з інвестиційних проектів міста (вдивіться в назву) в інвестиціях не дуже то і зацікавлені. Принаймні послухавши їх склалося таке враження.

На всі запитання інвестор давав чітку відповідь, адже сам проект опрацьовувався до найменших деталей. Тому, позиція Комітету, м'яко кажучи не зрозуміла.

Заслухавши інвестора та переглянувши презентацію, члени Комітету не знали, що робити далі. Одні хотіли затвердити проект, інші казали, що це не в їхній компетенції, деякі взагалі не дуже слухали і кудись дуже поспішали (!).

Врешті-решт члени Комітету проголосували за рекомендацію надалі розглядати проект вже на комісіях і швидко розійшлися.

«Я не прошу грошей, я хочу залучитися політичною підтримкою. Ми пропонуємо місту робочі місця та додаткові кошти в бюджет», - підкреслив директор ТОВ «Амалтея» Сергій Рибачок.

Що ж, будемо сподіватися, що члени комісій серйозно підійдуть до даного питання, і будуть більше зацікавлені в справах міста, а не своїх особистих.

P.S. До слова, трохи раніше члени президії Херсонської торгівельно-промислової палати одноголосно підтримали Сергія Рибачка з його проектом, а це експерти з величезним досвідом за плечима...

Тетяна ГОЛУНОВА

Фото Василь Овчаренко

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів