Співаковський стосовно конфліктної ситуації, яка сталася в сфері медицини у Херсоні

У січні 2017 року Департамент бюджету та фінансів Херсонської міськради надав пояснення стосовно конфліктної ситуації,яка сталася в сфері медицини у місті Херсоні.

Нагадаю, Управління охорони здоров'я наказало районним лікарням закрити стоматологічні та акушерські відділення з подальшим звільненням лікарів, що було явним порушенням норм трудового та господарського права.

Пояснюючи свої дії, Департамент бюджету і фінансів наголошував на тому, що виведення акушерських та стоматологічних відділень зі складу медичних закладів нібито є необхідністю, встановленою Бюджетним кодексом України.

Цілком зрозуміло, що такі місцеві особливості медичної "реформи" викликали несприйняття у медичної спільноти Херсона. Ситуація була доволі серйозною. Враховуючи це, задля уникнення соціальної напруги та порушення норм чинного законодавства, мною було надіслано депутатське звернення до МОЗ та Мінфіну за роз'ясненнями.

І от нарешті надійшла перша відповідь - від Міністерства фінансів України. В документі підкреслюється, що положення Бюджетного кодексу України не передбачають необхідності проведення реорганізації мережі закладів охорони здоров'я.

Тобто, керівництво Департаменту, м'яко кажучи, намагалося інтерпретувати законодавство на власний розсуд.

Чекаємо теперь роз'яснень від МОЗу.

Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів