Прокуратура Херсонщини захищає інтереси дітей

Органами прокуратури Херсонської області у 2016 році вжито ряд заходів для захисту інтересів дітей в умовах законодавчих змін

Одним із пріоритетних напрямів роботи прокурорів є захист майнових та житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З цих питань протягом 2016 року заявлено 13 позовів на загальну суму 813 тис. грн, з яких 12 – на загальну суму 806 тис. грн. задоволено, по 1 припинено провадження у зв'язку з добровільним виконанням.

Зокрема, Каховською місцевою прокуратурою заявлено позовну заяву в інтересах 3 неповнолітніх до Новотроїцької селищної ради у зв'язку з бездіяльністю прийомних батьків і органів опіки та піклування про визнання за ними права власності на трикімнатну квартиру, вартістю близько 375 тис. грн. в порядку спадкування. Позов прокурора задоволено.

Аналогічні позови Каховської та Херсонської місцевих прокуратур задоволено судами та визнано право власності на земельні ділянки загальною вартістю 315 тис. грн за 4 дітьми-сиротами.

Завдяки вжитим органами прокуратури області заходам реально виконано рішення суду минулого року та зареєстровано право власності за дитиною-сиротою на житловий будинок і господарські споруди вартістю понад 260 тис. грн.

Всього, у сфері захисту прав і свобод дітей та інтересів держави у 2016 році пред'явлено 59 позовів на загальну суму 19 млн. 969 тис. грн., з яких 41 позов на суму 2 млн. 883 тис. грн. задоволено. Судами області припинено провадження у зв'язку з добровільним виконанням за 17 позовами прокурорів на загальну суму 15 млн. 329 тис. грн., реально виконано на суму 2 млн. 744 тис. грн., у тому числі за позовами минулих років.

У судовому порядку заходами представницького характеру поновлено права 161 дитини.

Прес-служба прокуратури Херсонської області

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів