Представники ОБСЄ побували в Генічеську

Вчора, 6 лютого голова Генічеської районної ради Андрій Євстратов, зустрівся із представниками моніторингової місії ОБСЄ Пітером Чілверсом та Лейфом Булоу.

Іноземні гості цікавилися, як проходить процес децентралізації в районі, з якими проблемними питаннями стикаються керівники району в рамках проведення цієї реформи в Україні, чи будуть враховані інтереси та особливості усіх, без винятку, населених пунктів під час впровадження проекту утворення об'єднаних територіальних громад.

Гостями відзначено важливість реформ з децентралізації та об'єднання територіальних громад. Вони вбачають в проведенні адміністративно-територіальної реформи шлях до розвитку та покращення якості життя українських громадян.

"Сьогодні децентралізація або передача значних повноважень та коштів від державних органів органам місцевого самоврядування на місцях, має на меті надати якомога більше повноважень тим органам, які знаходяться ближче до людей і де такі повноваження можна реалізовувати найуспішніше.

Але головну роль тут відіграє бажання і спроможність громади користуватися наданими їй повноваженнями. Бажання об'єднатися на цей час виявили тільки Щасливцевська та Стрілківська сільські ради, – інформував представників місії ОБСЄ голова райради Андрій Євстратов.

- На разі питання децентралізації будуть вирішуватися самими громадами, як це визначено в законі «Про добровільне об'єднання територіальних громад».

В ході зустрічі також було обговорено економічну та релігійну ситуацію, залучення інвестицій, соціальний захист переселених осіб із тимчасово окупованих територій.

На завершення зустрічі голова райради подякував представникам місії ОБСЄ за візит та висловив сподівання, що проблемних питань у державі буде якомога менше.

Гості, в свою чергу, висловили вдячність Андрію Євстратову за відкритість у спілкуванні та змістовність наданої інформації.

За матеріалами Генічеської районної ради

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів