Херсонці активно документуються сучасними паспортами

Упродовж січня поточного року підрозділи міграційної служби Херсонщини оформили близько 2000 паспортівгромадянина України у формі картки.

Власниками сучасних ID-карток у віці 14 років стали 109 осіб, юним херсонцям, які досягли 15 річного віку оформлено 156 паспортів, 16 та 17-річна молодь Херсонщини документована паспортом – карткою у кількості 627.

Здійснено обмін паспорта-книжечки на ID-картку в зв'язку із зміною прізвища 377 особам, 16 херсонців виявили бажання обміняти паспорт старого зразка на сучасну ID-картку при досягненні 25 чи 45-річного віку.

Міграційна служба нагадує , що відповідно до вимог чинного законодавства, кожен українець, який досяг 14-річного віку, зобов'язаний отримати паспорт.

Слід пам'ятати, не будучи документованим паспортом, особа не зможе здійснити багато важливих та необхідних дій, реалізувати більшість передбачених законодавством прав та інтересів.

Оформляється паспорт особам, які не досягли 18-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 18-річного віку — на кожні 10 років. Оформлення паспорта вперше здійснюється безкоштовно.

Звернутися для оформлення паспорта особа повинна упродовж місяця після досягнення 14 - річного віку, а у разі виникнення обставин , у зв'язку з якими паспорт підлягає обміну - документи подаються протягом одного місяця з дати настання таких обставин.

На Херсонщині оформити паспорт громадянина України у вигляді ID – картки, а також закордонний паспорт можна в 14 територіальних підрозділах міграційної служби, а саме : в Суворовському, Корабельному , Дніпровському районних відділах м. Херсона , Новотроїцькому, Цюрупинському, Генічеському, Каланчацькому, Чаплинському, Скадовському, Голопристанському, Великоолександрівському, Бериславському, Каховському, районних секторах та Новокаховському міському секторі.

До завершення роботи із забезпечення в повному обсязі територіальних підрозділів Державної міграційної служби матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки, паспорт може оформлятися у формі книжечки.

Міграційна служба наголошує, що обов'язкової заміни паспорта-книжечки на паспорт - картку законодавством не передбачено. Відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їх дії.

Іоанна ЄВИЧ
УДМС України в Херсонській області

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів