Чи залишать на Херсонщині Раду ветеранів без грошей?

Чи залишать на Херсонщині Раду ветеранів без грошей?
Майже історичне рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету Каховської міськради. Вперше його учасники одноголосно відмовилися фінансувати Каховську міську раду ветеранів війни і праціта деякі інші громадські організації без надання з їх боку конкретних проектів і висновків конкурсної комісії. Виняток зробили лише для організації інвалідів «Надія».

— Ми повинні припинити виділяти гроші просто так. Лише — під конкретні проекти, — зауважила член виконавчого комітету Галина Захарченко. — Досить виділяти тим же ветеранам кошти платників податків, щоб вони робили те, що захочуть: пили чай або співали.

— Настав час розуміти, для чого виділяються кошти, і зупинити несправедливий їх розподіл, — погодилася її колега Галина Гондарева, пообіцявши надавати необхідну допомогу представникам ветеран­ських організацій у написанні проектів і заявок на фінансування.

Питання щодо необхідності фінансування міської ради ветеранів серед каховчан обговорюється досить давно. Сама ця організація не­одноразово ставала героєм публікацій і «Нового дня». Преса часто звертала увагу на публічні антиукраїнські вислови і навіть презирливі зауваження на адресу ветеранів Другої світової війни, включаючи тих, хто воював з нацистською Німеччиною, з боку керівника ради ветеранів. Проте, скоріш за все, скандальній організації все ж таки виділять кошти у 2017 році. Принаймні, про такі наміри вже заговорили депутати міськради.

За словами начальника управління праці та соціального захисту населення міськради Андрія Скрипніченка, депутати мають право виділити кошти громадській ветеранській організації і без згоди виконавчого комітету. «Як і спілка воїнів-інтернаціоналістів, вона є організацією загальнодержавного значення. Тож повинна фінансуватися без подачі проектів на конкурси грантів з міського бюджету», — пояснив він.

Всього у 2017 році рада ветеранів просить з міського бюджету 32 тисячі гривень. Причому чимала частка з виділених коштів зазвичай йде на премію голові цієї організації.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів