Сучасна служба на ринку праці

Коли йдеться про безробіття, одразу згадується державна служба зайнятості. Ця структура займає важливу ланку серед соціальних служб, забезпечуючи конституційне право громадян на працю та їх соціальний захист від безробіття.

«Діяльність державної служби зайнятості - це продумана державна політика, спрямована на підвищення рівня охоплення населення і роботодавців активними формами і програмами сприяння зайнятості, активізації власних зусиль клієнтів щодо пошуку роботи, формування соціально відповідального бізнесу. Наша головна мета, аби кожен українець мав гідну роботу, а роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами» - констатує директор обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов.

На сьогодні служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, що на безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, а також соціальні послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття та здійснює виплату матеріального забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою роботи.

Протягом січня-листопада 2016 року послугами Херсонської обласної служби зайнятості скористалося 34,0 тис. безробітних громадян. Станом на 01 грудня 2016 року кількість зареєстрованих безробітних становила 8,9 тис. осіб. Чисельність громадян, забезпечених роботою у цей період, становила 19,9 тис. осіб.

В умовах недостатньої кількості наявних вакансій альтернативою постійній зайнятості є тимчасова зайнятість громадян. З метою матеріальної підтримки в період пошуку роботи обласна служба зайнятості залучає безробітних до громадських та інших робіт тимчасового характеру, до яких у січні-листопаді 2016 року було залучено 5,9 тис. безробітних.

Інформування населення про діяльність обласної служби зайнятості, законодавство у сфері зайнятості та соціального страхування на випадок безробіття, а також щодо наявних вакансій та розміщені резюме, у т.ч. відео-вакансії та відео-резюме, здійснюється через Інтернет-ресурси служби зайнятості (http://www.dcz.gov.ua/khe, www.trud.gov.ua) та власний відеохостінг YouTube.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ХОЦЗ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів