Співаковський: Всіх об’єднує – неймовірна жага до перемоги та змін на краще

Народний депутат України Олександр Співаковський взяв участь у традиційній зустрічі з українськими студентами, котрі навчаються за програмами "подвійні дипломи", семестрове навчання та стаціонарне навчання в Поморській Академії в Слупську (Польща).

"...На кожну таку зустріч завжди приходить абсолютно різна молодь, проте є дещо, що їх всіх об'єднує – неймовірна жага до перемоги та змін на краще. Покоління, народжене в 90-ті роки, покоління, що народилось разом з незалежністю нашої країни, покоління високих цінностей та нового погляду на світ. І вчора вони знову приємно здивували мене своїми роздумами, досягненнями та планами на майбутнє.

На зустрічі були студенти, які представляли широку географію України: Львів, Херсон, Донецьк, Чернігів, Миколаїв тощо. Основна тема, яку вчора обговорювали – якість освіти. У вищих навчальних закладах якої країни дають кращі знання?

На це питання була безліч варіантів відповідей. Освіта в Польщі значно відрізняється від освіти в Україні. Польща робить акцент на практичному аспекті, в той час як українські ВНЗ починають навчання з будування міцного теоретичного фундаменту, що є дуже важливим елементом при формуванні свідомості в кожному з напрямків науки.

Після активної дискусії більшість студентів зійшлась на тому, що Україна дає значно потужнішу базу знань, і своїх дітей вони б виховували і навчали все ж таки згідно українських традицій.

Підтвердження нашої теорії не змусило на себе довго чекати. Серед присутніх студентів був Лауреат конкурсу, організованого і фінансованого Послом Польщі в ЄС - Янушем Левандовським – студент Академії Поморської стаціонарного навчання, випускник Львівського поліграфічного коледжу Української Академії Друкарства Назар Антоник.

Вже в лютому він вирушає на стажування до Європейського Парламенту в Брюсселі, право на яке, своїми знаннями, щирістю та неймовірним прагненням до змін, цілком заслужено виборов серед тисяч польських студентів. Це велика перемога для всієї країни, за що ми йому дуже вдячні!

Окрім Назара, на стаціонарному навчанні в Академії знаходиться ще кілька десятків студентів, більшість з яких потрапила в дуже складну ситуацію, пов'язану з тимчасовим перебуванням в Польщі. Студенти подали всі необхідні документи в Адміністрацію Поморського Воєводства для виготовлення Карти Побиту (аналог візи, що дозволяє офіційно перебувати на території Польщі, водночас навчатись і працювати). За офіційними даними час розгляду документів та виготовлення карти 2-3 місяці. Проте наші студенти чекають вже хто 5, хто 9 місяців.

При цьому у більшості осіб справа ще навіть не почала розглядатись, що, в свою чергу, нічим не було аргументовано. Через таке невідповідальне відношення працівників Адміністрації Поморського Воєводства наші студенти вимушені зустрічати свята в самотньому гуртожитку, а не в родинному затишку (так як на час розгляду справ, згідно з законодавством, їм заборонено покидати територію Поморського Воєводства).

Окрім того, більшість студентів в розпачі від того, що не можуть офіційно працевлаштуватись (так як період розгляду справ позбавляє людину більшості прав до моменту надання відповіді щодо виготовлення Карти), а час оплати за навчання вже наближається. Всі документи, стосовно цієї ситуації були передані студентами мені особисто.

Зробимо все можливе, щоб посприяти в якнайшвидшому вирішенні даної ситуації.

Зустріч закінчилась спільним фото та великою кількістю позитивних емоцій та думок для роздумів", - розповів Олександр Співаковський

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів