У Херсонської філармонії з'явився шанс отримати власне приміщення

У Херсонської обласної філармонії нарешті з'явився шанс отримати достойне приміщення із залами для репетицій та концертів. Хоча перспектива ця і не дуже близька...

Та з огляду на те, що вже понад двадцять років філармонія у Херсоні залишається єдиною в Україні, яка не має власного приміщення, саму появу такої перспективи взагалі можна вважати обнадійливою.

Цього четверга у філармонії відбувся «круглий стіл», під час якого обговорювалися можливі шляхи вирішення цієї найболючішої проблеми цього культурного закладу.

Захід видався доволі представницьким — у ньому взяли участь перший заступник голови ОДА Валентина Січова, начальник обласного департаменту культури Світлана Думінська, помічник народного депутата Олексій Саковніч, представники депутатського корпусу області, громадські активісти.

За словами директора філармонії Юрія Іваненка, останні двадцять три роки стіни очолюваного ним закладу ще жодного разу не бачили стільки «високих гостей»: «Про філармонію згадують переважно на свята або ж тоді, коли потрібно достойно представити місто чи область на якомусь заході.

А ми вже понад двадцять років живемо, наче у приймах. Через те, що немає належних умов для репетицій і виступів, почали втрачати артистів», - з гіркотою сказав керівник закладу. Він зізнався, що за багато років вже втомився стукатися у владні кабінети.

Знову привернути увагу до проблеми Херсонської філармонії вдалося після звернення до народного депутата України Олександра Співаковського.

У відповідь на його депутатський запит за наказом губернатора розпочалося формування робочої групи, яка буде безпосередньо займатися вирішенням «філармонійної» проблеми. «Круглий стіл», що відбувся 24 листопада, став першим кроком у цьому напрямку.

За оцінками фахівців, найбільш прийнятним приміщенням для філармонії, яка б дозволяла їй вести повноцінну концертну діяльність, є будівля Народного дому (більш відомий херсонцям як колишній Будинок офіцерів).

Учасники «круглого столу» також зійшлися на цій думці, коли виїхали на місце і на власні очі побачили будівлю зсередини. В уцілілих приміщеннях цього історичного будинку працює комунальний заклад «Обласний Палац культури» Херсонської облради, решта ж перебуває на реконструкції.

Проте навіть зараз справляють враження своїми розмірам та акустикою і майбутня концертна зала, і приміщення для репетицій. Після завершення реконструкції Народного дому тут точно не буде затісно ані артистам філармонії, ані Палацу культури.

Однак, за словами голови Громадської ради при ОДА Валерія Гурковського, швидко завершити реконструкцію, розпочату ще «за Костяка», навряд чи можливо. По-перше, кудись поділася проектно-кошторисна документація, тому якщо не вдасться відшукати, доведеться її поновлювати. Ну, а по-друге, є одвічна проблема фінансування.

«І ця проблема більш глобальна. Насамперед потрібно буде з"ясувати, де «попередники» поділи кошти від продажу кінотеатру «Україна», які, за умовами конкурсу, мали піти саме на реконструкцію колишнього Будинку офіцерів. Та навіть, якщо кошти знайдуться, зрозуміло, що їх вже не вистачить, враховуючи інфляцію.

Тому будуть залучатися кошти і обласного, і міського бюджетів. Доведеться, мабуть, звертатися за допомогою і до уряду. І тут нам знадобиться підтримка і обласної влади, і наших народних обранців», - розповів В.Гурковський.

За його оцінкою, на ці процедури піде не менше двох-трьох років. Однак, за словами Юрія Іваненка, колектив філармонії сприймає це як прогрес. «Якщо ми вже стільки років чекали, то ще два-три роки зможемо зачекати. Бо коли артисти знатимуть, що у них є перспектива, чекати буде набагато легше. Важливо, що справа взагалі зрушила з місця. Якщо б цього не сталося, думаю, за кілька років філармонія у Херсоні взагалі припинила б своє існування», - прокоментував він.

Цього в жодному разі не можна допустити, підкреслила перший заступник голови ОДА Валентина Січова, бо сучасне місто не може жити без філармонії: «Для філармонії будівля колишнього Будинку офіцерів є найкращим варіантом з усіх точок зору. Колектив філармонії міг би використовувати приміщення спільно з обласним Палацом культури, а сценою можна було б користуватися по черзі.

Але, окрім філармонії, тут є ще інші зацікавлені сторони. Зокрема, громадські організації силовиків, які прагнуть отримати цю будівлю в оренду. Та я вважаю, ми живемо не в такі часи, щоб віддавати такі унікальні історичні приміщення в оренду. Бо, як кажуть, не хлібом єдиним... Не гроші, а культура тримає людей в єдності. Саме культура цементує суспільство і громади», - підкреслила заступник губернатора.

Як повідомив голова Громадської ради при ОДА Валерій Гурковський, формування робочої групи, яка безпосередньо займатиметься вирішенням окреслених проблем, розпочнеться вже протягом найближчого тижня.

Олег АЛЕКСАНДРОВ

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів