Росіянам не важко захопити Херсонщину?

Екс-керівник Головного слідчого управління СБУ, генерал-майор Василь Вовк вважає, що Херсонська область зараз найпроблемніша після Донецької та Луганської. І росіянам не важко її захопити.

"Вся справа в тому, що Росію цікавить не тільки Донеччина з Луганщиною, але і Харківська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Одеська області - якщо подивитися по карті, виходить дуже ласий шматочок. Саме цей шматок росіяни бачать, як Новоросію.

Найбільш проблемною з усіх "мирних" областей є Херсонщина. Тут ідеально для Росії сходяться відразу кілька факторів. По-перше, жодна ділянка не знаходиться так близько від адміністративного кордону з Кримом, де є російська армія.

По-друге, зараз вся увага громадськості прикута до Донецької та Луганської області - там знаходяться військові, добробати, волонтери, місія ОБСЄ. На Херсонщину зараз мало хто звертає увагу - регіон відкритий по суті", - каже генерал-майор. Василь Вовк вважає, що Херсонщина зараз найбільш вразлива.

"Не можна не брати до уваги і кримських татар. У них сильне бажання повернути Крим, вони зараз накопичують сили, створюють збройні формування. Влада змушена дружити з татарами і закривати очі на їх витівки - згадайте хоча б підрив опор ЛЕП.

Такі випадки можуть повторюватися. Це третій небезпечний фактор. А четвертий - відсутність українського вектора. Я ні в якому разі не хочу образити тамтешніх патріотів - але маємо те, що маємо. Невдоволення людей наростає...", - коментує Вовк.

Як приклад, він наводить той факт, що перший українець, якого засудили за шпигунство, був саме з Херсонської області. "Це був простий вчитель, який доповідав про ситуацію своєму однокурснику з Санкт-Петербурга, який згодом виявився агентом ФСБ. Такі випадки не поодинокі.

А два або три випадки - це вже система. Так що владі потрібно звернути увагу на цей регіон, щоб ми не втратили Херсонську область", - поділився роздумами генерал-майор Вовк.

Олена ВОВЧЕНКО
За матеріалами сайту «Znaj.ua»

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів