Співаковський анонсував парламентські слухання

У середу, 16 листопада у парламенті відбудуться парламентські слухання на тему: «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні».

Про це в ході дискусій під час засідання регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування, яке проводило Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України, повідомив народний депутат, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки та освіти Олександр Співаковський.

За його словами, у суспільстві давно назріла необхідність обговорення шляхів удосконалення фінансування освіти та науки.

Зокрема, більшість із тих проблем, з якими зараз стикаються органи місцевого самоврядування в частині фінансування закладів освіти, на його думку, значною мірою є результатом невизначеності і постійних змін у "правилах гри".

Щороку у Бюджетному кодексі з'являються новели щодо джерел фінансування тієї чи іншої освітньої ланки, які потім, за словами нардепа, "перетравлюють територіальні громади".

Він нагадав, як два роки тому були змінені джерела фінансування закладів освіти 1-2 рівня, минулого року на місцеві бюджети були раптом передані видатки по утриманню ПТНЗ, з наступного року пропонується "повісити" на громади утримання непедагогічних кадрів у школах.

"Ну, не може суспільство жити весь час у стані стресу. Ми повинні нарешті визначитися, що і з яких джерел фінансується. З державного бюджету, з місцевого, або це буде так зване "гібридне" фінансування...

Тобто, кількість коштів буде щороку визначатися через Бюджетний кодекс і через бюджет, а от джерела фінансування по кожній освітній ланці будуть чітко прописані у законі", – сказав О.Співаковський.

В ході парламентських слухань, ініціатором яких виступив Комітет з питань науки і освіти, планується обговорити проблеми фінансування галузі і напрацювати рекомендації щодо змін до законодавчих та нормативно-правових актів, які в майбутньому визначатимуть державну політику в освітній, науковій та інноваційній сферах.

"Нехай трохи почубимося, але потім усі будуть знати, що правила не будуть змінюватися щороку, що бодай на найближчі 15 років держава та місцеві громади бачать шляхи фінансування галузі ось так. Це дасть нам стабільність, збалансованість і - прогнозованість, а це головне", – підкреслив нардеп.

Олександр Співаковський закликав присутніх на заході представників органів місцевого самоврядування і освітян долучитися до участі в обговоренні проблем фінансування сфери освіти. І запевнив: усі подані пропозиції будуть розглянуті експертами і узагальнені в робочих групах по підготовці змін до законодавства.

Прес-служба народного депутата
Олександра Співаковського

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів