На Херсонщині понад 560 осіб отримали громадянство України

З початку 2016 року до міграційної служби Херсонщини звернулося 600 осіб , бажаючих набути громадянства України та понад 560 із них вже стали українцями.

135 осіб набули громадянства за територіальним походженням, здебільшого, це вихідці з країн СНД (Росія, Вірменія, Узбекистан та ін.), 28 іноземців стали українцями в зв'язку з перебуванням у громадянстві України їх батьків, 388 осіб набули громадянства за народженням.

Прийнято до громадянства України, відповідно до ст. 9 ЗУ «Про громадянство України», згідно Указів Президента України – 13 осіб.

Оформлення набуття громадянства здійснюється виключно за бажанням особи та у разі наявних підстав. Набути громадянства України може не тільки особа без громадянства, а й іноземець, який зобов'язується припинити іноземне громадянство протягом 2 років з моменту реєстрації його громадянином України.

Ніхто не може бути безпідставно позбавлений громадянства або права змінити своє громадянство та ніхто не вправі примушувати людину стати громадянином тієї чи іншої країни.

Іноземці, які не виявляють бажання стати українцями з тих чи інших причин, мають право, за наявності законних підстав, оформити посвідку на тимчасове або постійне проживання на території України. В такому разі вони користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

З початку поточного року на Херсонщині оформлено близько 200 посвідок на тимчасове та 250 – на постійне проживання в Україні.

Іоанна ЄВИЧ
УДМС України в Херсонській області

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів