Хто з херсонців отримуватиме надбавки до зарплати?

Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, яке було прийняте 9 листопада 2016 року, доплати у розмірі 50% до зарплат отримуватимуть ...чиновники, які працюють у місцевих адміністраціях і займаються питаннями оформлення субсидій.

Перший заступник міністра соціальної політики України представляючи проект рішення пояснила, що такі надбавки направленні на стимулювання роботи тих працівників місцевих адміністрацій, у зв'язку з підвищенням навантаження, які займаються питаннями призначення субсидій.

Чому не виконкомів? Адже цим питанням займаються працівники виконкомів місцевих рад?

Відповідь звучить так: до того, як вступив у силу закон України «Про державну службу» (з 1 травня, 2016 року) працівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення місцевих держадміністрацій отримували надбавку до 50% посадового окладу, за особливий характер роботи (Постанова КМУ №732, від 16 вересня 2015 року).

Втім, починаючи з 6 квітня 2016 року, відповідно до Постанови КМУ «Про розміри оплати праці держслужбовців», Постанова №732 втратила чинність, а для посадових осіб місцевого самоврядування, які працюють в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських і районних у містах рад, постанова залишилася чинною.

При цьому чиновниця звернула увагу, що Закон «Про державну службу» передбачає право чиновників на отримання стимулюючих виплат.

Отже, чиновники вирішили поновити чиновників у «втрачених правах», а Прем'єр однозначно заявив, що надбавка складе 50% окладу.

Що ж виходить? Що чиновники, які теоретично займаються питаннями організаційного характеру, знову зароблятимуть на тих злиденних, хто потребує державної допомоги? Знову зароблятимуть ті, хто палець об палець не вдарив?

І якщо ті, хто працює безпосередньо з оформленням субсидій можуть отримувати до 50%, то чиновники матимуть гарантовані 50% доплат.

Що ж відбувається на місцях? Чи насправді чиновники варті тих доплат? Чи заробляють вони їх? Що відбувається у Херсоні із «організацією» процесу? Чи насправді тут так вболівають за місцевих жителів, що чиновникам треба ставити пам'ятник при житті і виписувати додаткові винагородження?

На херсонських сайтах можна віднайти прямі докази «турботи» про херсонців, які змушені вистоювати довжелезні черги за субсидіями просто неба (фото вище). Людей не вміщує маленька будівля у кілька кімнат, що по вул. Маяковського, 5, і вони змушені годинами відстоювати у чергах.

Що робити коли немає де сховатися ані від спекотного сонця влітку, ані від холодного дощу восени? А хіба це питання турбує чиновників? Доплату вони отримуватимуть. За що? За страждання людей!

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів