Патріотична громадськість міста вимагає відновити концепцію вшанування Героїв України

Скоро ми відзначатимемо День Гідності та Свободи і будемо згадувати ті події, які назавжди змінили наше життя і без перебільшення дали відлік новій історичній вісі в долі України та світу.

Здійснили цю ситуацію прості люди, які не погодилися з тим станом речей, який існував у нашій країні. Проте багатьом з них довелося заплатити за це власним життям. Так виникла Небесна сотня.

На Херсонщині ті події пройшли в цілому мирно, без кровопролиття. Та вражені подвигом Небесної сотні херсонці, після повалення пам'ятника Леніну на площі Свободи у Херсоні переобладнали постамент на пам'ятний знак «Слава Небесній сотні».

Попервах на ньому було розміщено і фотографії згиблих євромайданівців, але після стрімкого розвитку подій спочатку в Криму та згодом на Сході України фотопортрети загиблих мешканців Херсонщини в зоні АТО змінили фотографії Небесної сотні.

Тоді міська влада пообіцяла, що створить окрему Алею Героїв незалежної України, яка включатиме усіх загиблих за свободу нашої незалежної країни. Ця обіцянка була висловлена у День Державного Прапора 23 серпня 2015 року. В Херсоні в Шевченківському парку, що на розі вулиць Перекопської та Ушакова відкрили Алею Героям Небесної Сотні та Героям АТО.

Але, на жаль, після реконструкції алеї до 25 річниці незалежності України, мешканці Херсона чомусь не побачили фотографії Героїв Небесної сотні. Хтось забув, що першими, відстоюючи право на гідність, своє життя віддала Небесна сотня.

Патріотично налаштована громадськість міста, учасники Євромайдану занепокоєні і обурюються таким станом справ. Вони вважають доцільним відновити концепцію вшанування як Героїв Небесної сотні, так і Героїв АТО - херсонців, розмістивши їх фотографії поряд як це було раніше до реконструкції Алеї Героїв України.

Ганна СОКОЛЕНКО

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів