Співаковський: кабмін повинен усунути дисбаланс між академічними та соціальними стипендіями

Підчас засідання комітету ВРУ з питань освіти й науки Олександр Співаковський загострив увагу присутніх на планах Кабміну закласти в державному бюджеті на наступний рік надлишкову суму видатківна соціальні стипендії для студентів.

На його думку, нераціонально виділяти на соціальні стипендії суму, яка приблизно дорівнює половині суми видатків на академічні стипендії.

«Кількість осіб, які отримують соціальні стипендії складає приблизно 7-10% від загальної кількості студентів. При цьому видатки на соціальні стипендії складають 2 млрд грн, при загальних обсягах видатків на стипендії 5,8 млрд грн.

В результаті цього, реально витрачено на соціальні стипендії буде не всю передбачену суму, а залишок буде перерозподілено в ручному режимі на інші, не освітні цілі», - наголосив він.

При цьому, як зазначив нардеп, недостатньо коштів передбачено на академічні стипендії, а їх виплата є необхідним стимулом для вступу студентів до вітчизняних вишів замість виїзду на навчання закордон.

Він звернувся до представника Мінфіну за допомогою у вирішенні питання з перерозподілом коштів між двома типами стипендій, щоб у результаті на академічні стипендії була передбачена більша сума. За розрахунками Олександра Співаковського це приблизно 1,5 млрд грн.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів