Прихований патріотизм в Херсоні

На Україні жонглюють поняттям патріотизму без сорому і совісті. Наприклад, слово "патріот" до себе особисто я уникаю публічно називати, бо в свідомості більшості простих людей виникає питання:а чи не злочинець той хлопець в вишиванці, чи не краде він, чи не гвалтує?

Сумнів пояснюється просто: ця влада на найвищому рівні і краде, і гвалтує.

Тому, якщо людина не горлопанить на всю вулицю, що він патріот, це ще не ознака сепаратиста.

Місяць тому одна моя знайома жінка відкрила в місті Херсоні кафе під назвою "Львівські круасани".

Як для південного міста, де у місцевого населення неоднозначне ставлення до вихідців із Західної України, незвичайна назва у цього закладу... Тому що погіршення життєвого рівня, колотнечу навколо Донбасу та інший негатив багато херсонців пов'язують з найбільшою активністю в подіях дворічної давнини (майдан) саме львів'ян.

Але, яким же було моє здивування, коли я побачив усміхнені обличчя відвідувачів і навіть чергу до прилавку. Обслуговують молоді дівчата і хлопець. Розмовляють і звертаються до відвідувачів на українській мові, тим самим підкреслюючи національний колорит, властивий місту Лева. Круасани велетенських розмірів. А які ж вони смачні....

Але я не про смакові якості. Вбачаю в відкритті кафе саме з такою назвою не тільки бажання підприємця отримувати прибуток, а ще і прихований патріотизм. Єднати людей може не тільки мова, спільний інтерес чи територія.

Настав час назвати читачу прізвище жінки, яка не соромиться бути патріоткою. І не кричить, волаючи, про свою любов до України. Кафе "Львівські круасани" - це задумка Олени Ротової.

Навіщо заможній леді, у якої і без цього кафе є свій прибутковий бізнес (сільгоспгосподарство), цей дріб'язок? Відповідь на це питання я отримав, побачивши коли в кав'ярню зайшла літня пара. Скромно одягнені і сумні вони безкоштовно скуштували круасан і випили гарячої кави. Це сумно, але таких (соціально знедолених) в місті вистачає. Тому і запропонувала Олена Ротова так звану безкоштовну "каву на прищепках" (чеки підвішені на мотузці).

Її (каву чи круасан) може оплатити той, хто побажає. Не завжди є кошти у молоді, наприклад у студента. Чому би не з"їсти велетенського круасана і посмакувати кавою за рахунок благодійників. "Стесняться не приходится - время сейчас такое...",- скажу я по-русски, хоть и люблю Украину.

Геннадій КАБАЧЕНКО

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон