Звільнити не можна поновити

Колишній начальник давно ліквідованого відділу освіти Чаплинської райдержадміністрації 6 років намагається поновитися на своїй посаді.

Різні судові інстанції по-різному трактують причину його звільнення, ставлячи кому то після одного слова у нашому заголовку, то після іншого. Крапку у цій справі має поставити Вищий адміністративний суд.

Майже два тижні відділом освіти, молоді та спорту Чаплинської райдержадміністрації керу­вали два начальники. «Дублера» Олени Кулик 15 вересня своїм розпорядженням заступник голови РДА Дмитро Ацеховський несподівано «призначив» Віталія Беха. Проте з потраплянням на робоче місце у останнього не склалося.

«16 вересня вранці Бех різом із заступником голови РДА прийшов на робоче місце. Кабінет виявився закритим, а ключів від кабінету ні в кого не було. Коли Бех створив комісію і хотів відкрити двері кабінету, то прибіг заступник голови районної ради Олександр Бурейко, ро­зіп'явся на дверях і викрикував, що він за указкою голови райради Володимира Бериславського не дасть псувати майно, і навіть викликав поліцію. Хоча остання насправді повинна була захищати начальника відділу освіти, права якого грубо порушує райрада на чолі з її головою, котрий узурпував владу в районі і нахабно ма­ніпулює іншими людьми», — написала в листі до редакції «Нового дня» О. Тарасова.

— Мене звільнили з посади начальника відділу освіти РДА ще у 2010 році. З тих пір я намагаюся поновитися на ній через суд. У вересні 2012 року мене таки поновили на підставі рішення суду, але на п'ятий день Володимир Бериславський, котрий тоді очолював Чаплинську РДА, домігся свого і звільнив мене знову, — розповів «Новому дню» Віталій Бех.

Правоту Віталія Беха 24 грудня 2015 року визнав Одеський апеляційний адміністративний суд, який своєю постановою зобов'язав поновити його на посаді начальника відділу освіти РДА з 10 вересня 2012 року. Саме на її підставі Ацеховський і видав розпорядження «Про виконання рішення суду та поновлення на посаді Беха В. І.». Проте, як дуже скоро з'ясувалося, у заступника голови РДА не було правових підстав для видання такого розпорядження!

— Виконати таку постанову суду було взагалі неможливо, оскільки відділ освіти РДА був ліквідований без правонаступництва розпорядженням голови Чаплинської РДА ще в грудні 2012 року. Постановою ж Одеського апеляційного адміністративного суду Беха 15 вересня п. р. «поновили» на посаді абсолютно іншого відділу — освіти, молоді та спорту РДА. Правову оцінку згадуваного розпорядження голови РДА було надано Херсонським окружним адміністративним судом, постановою якого від 20 травня 2014 року відмовлено у визнанні його проти­правним та його скасуванні.

Таким чином, розпорядження голови РДА від 29 грудня 2012 року щодо ліквідації відділу освіти без правонаступництва залишено в судовому порядку без змін. А державну реєстрацію припинення юридичної особи — відділу освіти РДА — проведено ще 13 квітня 2013 року. Виконавче провадження щодо примусового поновлення Беха на посаді начальника ліквідованого відділу освіти закінчено державним виконавцем 18 липня 2016 року.

А нині Вищим адміністративним судом України розглядається касаційна скарга Чаплинської РДА на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 грудня 2015 року. Більше того, згідно з ухвалою Вищого адмінсуду виконання постанови Одеського апеляційного адміністративного суду (про поновлення Беха) було зупинено ще 1 березня 2016 року, — коментує начальник відділу юридичної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами апарату Чаплинської РДА Володимир Добровольський.

Сам Віталій Бех підтверджує, що 16 вересня його не пропускав до кабінету начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА заступник голови Чаплинської районної ради. «Вийшли з ситуації просто — мене посадили за стіл в одному з кабінетів РДА. Буквально через тиждень, 23 вересня, розрахувався Дмитро Ацеховський, який мене поновлював. А 3 жовтня т. в. о. за­ступника голови РДА Наталія Білоущенко видала розорядження «Про визнання таким, що втратило чинність, розпорядження голови РДА від 15 вересня 2016 року», — розповідає Віталій Бех.

У свою чергу заступник голови райради Олександр Бурейко підтвердив факт того, що 16 вересня перешкоджав допуску Беха до кабінету начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА.

«З розмов колег ми дізналися, що він збирається прийти ламати двері. Ми допустити цього не могли, оскільки приміщення цього відділу є спільною власністю територіальних громад району, представником яких виступає районна рада. Тим більше, там були проблеми з орендою цих приміщень. Але ніякого «ро­зіп'яття» не було — я просто стояв біля дверей, а руки запхав у кишені, більше нічого. До речі, згодом відділ освіти, молоді та спорту спокійно працював, ніхто його роботи не паралізовував», — зазначив він.

— Якби Бех 16 вересня виламав двері до чужого кабінету, у нього самого виникло б безліч проблем. Адже начальник відділу могла б написати заяву про зникнення її речей. Що ж стосується цих приміщень, то їх відділ освіти орендував у районної ради, але з 15 грудня 2015 року фактично перебував там незаконно, оскільки термін дії договору оренди закінчився. Тож ми намагалися не чинити ніяких дій щодо цих приміщень, поки депутати на сесії райради не ви­рішать питання пролонгації договору, — доповнив голова райради Володимир Бери­славський.

Щодо Віталія Беха, то остаточну крапку в питанні його «безкінечного поновлення» має вирішити Вищий адмінсуд України. «Кодекс законів про працю допускає випадки, коли поновлення на посаді неможливе. Так, можливе переведення працівника на іншу роботу за його згодою. Але нині Віталій Бех перебуває на пенсії за віком. Якщо ж його повернуть на державну службу, то питання пенсії доведеться теж вирішувати», — підкреслив Володимир Добровольський.

— Беху неодноразово пропонували різні місця роботи, — доповнив Володимир Бери­славський. — Свого часу я особисто, коли очолював РДА, пропонував йому місце директора нашого геріатричного пансіонату. Пропонували йому очолити й відділ з ведення реєстру виборців РДА. Утім, позиція Беха залишається незмінною: «Я хочу працювати саме у відділі освіти і крапка».

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон