Отруйний алкоголь вже косить жінок та підлітків

Хвиля алкогольних отруєнь разом із іншими регіонами України накриває Херсонщину.

Втім, є й жахаюча різниця: якщо раніше сумнівне спиртне вкладало на лікарняні ліжка чи в могилу переважно дорослих чоловіків, то тепер серед його жертв – ще й жінки та підлітки. Причому встановити, що саме вони вживали, и де купували, часто-густо не вдається: «диво-напої» пам'яті позбавляють.

Так, у Херсоні буквально в останній момент медики врятували 17-річного учня ПТУ. Після дози невідомо де випитої сурогатної оковитої юнака підібрали у приміському селищі Чорнобаївка, і ледве привели до тями у реанімаційному відділенні обласної дитячої лікарні. Та бувають і страшніші випадки.

- Всього за місяць після народження своєї третьої дитини до реанімації потрапила 30-річна жінка. Вона вирішила «розслабитися», і хильнула якесь дивне спиртне. На її щастя, чоловік вчасно прийшов з роботи – побачив, що дружина лежить на підлозі напівпритомна, і в неї вже починаються судоми. Нашим фахівцям було дуже важко привести її до тями, але таки вийшло. Втім, виписали її не додому, а до наркодиспансера, бо організм та психіку ще довго відновлювати доведеться, - із прикрістю згадує головний лікар клінічної лікарні імені Тропіних Херсона Леонід Ремига.

Пацієнтів із симптомами важкого алкогольного отруєння чи в стані алкогольної коми до стаціонарів обласного центру нині доправляють щодня. Доходи у містян низькі, а схильність до «зеленого змія» із подорожчанням «фабричного» спиртного нікуди не поділася, тож вони обирають щось дешевше. А де попит, там є і пропозиція: якщо не відвертий фальсифікат, придбаний через Інтернет, то підпільні шинки у кожному кварталі. Коли ж і шинку поблизу нема, то трунок «щойно з пекельної винокурні» кур'єр привезе чи не під самий поріг. От і маємо.

Факт. Тільки з початку нинішнього року на Херсонщині внаслідок отруєння алкоголем загинув 51 чоловік. Торік таких смертей було аж 204. Дані обласного бюро судово-медичної експертизи.

Дається взнаки і специфіка курортного регіону. За навалою відпочивальників на чорноморське та азовське узбережжя «традиційно» поспішають гендлярі із цистернами небезпечного пійла, замаскованого під справжній коньяк, вино та горілку. Податківці та поліцейські минулого літа вилучали його сотнями декалітрів («Голос України» про це писав). Але можна не сумніватися, що до значної частини цього нелегального товару руки в правоохоронців не дотягнулися. І тепер те, що не збули по курортах, у міжсезоння везуть до великих міст поблизу, продаючи по кафе, саунах, готелях, організуючи сховища сурогатів по дачних кооперативах тощо.

Звісно, щось із цих закладок та посилок вилучають оперативники. Але «беруть за жабри» переважно кур'єрів, як-от у Каховці, де затримали водія легківки із паками на вісімдесят літрів невідомо де виробленої горілки під маркою «Пшенична». Здавати оптовиків кур'єр не схотів – відбрехався, що «купив через Інтернет для власних потреб». Та скільки ще таких постачальників бродить нашими містами й селами, залишається тільки гадати. Відомі тільки наслідки – у вигляді статистики смертей і сумних лікарняних хронік.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Голос України"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів