Електронні картки для пацієнтів почали видавати на Херсонщині

На Херсонщині вперше в Україні почали видавати електронні медичні картки. Першим її отримав голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

Як розповів «Голосу України» директор регіонального Департаменту охорони здоров'я Віктор Короленко, нова картка з чіпом не є звичайним собі замінником паперової амбулаторної картки – її призначення набагато ширше.

«У електронний документ вноситимуть також інформацію про право на пільги, і її пред'явник – учасник АТО, «чорнобилець» чи «афганець» - зможе отримати або придбати за зниженою ціною належні йому ліки у будь-якій аптеці, а не в окремо визначених закладах, як зараз. І це ще не все. У картці зазначать, в який день і час пацієнт має проходити безкоштовне обов'язкове обстеження, починаючи від флюорографії. Якщо ж він такі обстеження проігнорує, за впровадження страхової медицини це буде можливою підставою для зниження суми винагороди за настання страхового випадку, - наголошує Віктор Короленко.

– Ми нічого екстраординарного не придумали: подібна практика існує в багатьох державах із розвиненою страховою медициною. Пригадую, знайомий з Фінляндії, перебуваючи в Україні, отримав СМС-повідомлення про час такого обстеження, і терміново зібрався додому: страхова медицина добре нагадує про те, що про власне здоров'я не тільки лікарям, а й самому пацієнту треба піклуватися».

Електронні медичні картки вартістю п'ятнадцять гривень за штуку замовили поки що невеличкою партією в одному з підприємств Харкова. Виготовлення таких документів для мільйонного населення Херсонщини обійдеться, відповідно, у п'ятнадцять мільйонів гривень.

Але ці гроші не витрачатимуть з регіональної скарбнички: наразі Департамент охорони здоров'я Херсонської ОДА веде перемовини про фінансування програми із представництвами трьох великих страхових компаній. Адже вони у впровадженні електронних документів зацікавлені не менше, ніж прості мешканці краю.

"Голос України"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон