Статус підтверджується професіоналізмом

В акушерському відділенні Херсонської обласної клінічної лікарні з гордістю демонструють дипломи, які підтверджують статус "Лікарня, доброзичлива до дитини".

Вперше його тут отримали ще в 2008 році. Востаннє національний експерт з акредитації медичних закладів перевіряв лікарню на відповідність критеріям у вересні цього року. Результати моніторингу виявилися позитивними.

Відтак, жінки, які народжують тут, можуть бути впевнені у високому професіоналізмі медичних працівників, використанні сучасних акушерських технологій та комфортних умовах під час перебування в стаціонарі.

— У нашому відділенні щороку на світ з'являються близько 2 тис. немовлят, або кожний 5—6-й малюк області, — розповідає лікар акушер-гінеколог акушерського відділення ХОКЛ Анжеліна Бараніч.

Акушерські відділення обласної клінічної лікарні надають кваліфіковану допомогу вагітним та породілям з тяжкою акушерською патологією та захворюваннями внутрішніх органів. Тут приймають усі передчасні пологи, здійснюють повторні кесареві розтини. У відділенні проведено близько 300 нормальних пологів у жінок, котрі раніше перенесли кесарів розтин.

Для майбутніх матусь найважливішими є професіоналізм персоналу, психологічна підтримка та комфортні умови перебування. Статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» цілком відповідає вказаним прагненням.

— Весь колектив згуртувався навколо цієї ідеї й докладав максимум зусиль, аби відповідати заявленим вимогам, — згадує Анжеліна Геронтіївна. — Безумовно, це пішло на користь кожному нашому співробітнику.

Разом з тим, це не єдина перевага отримання статусу. Адже «Лікарня, доброзичлива до дитини» передбачає відпо­відність низці різноманітних позитивних критеріїв акушерської допомоги. Одним із найголовніших показників є рівень запровадження популярних нині партнерських пологів.

— У нашому відділенні цей показник складає близько 74%, — розповідає Анжеліна Бараніч. — Навіть породіллі з районів охоче залучають близьку людину до цього важливого процесу. Цікаво, що не завжди це чоловік. Часто у партнерських пологах беруть участь мати або сестра жінки при надії. Головне, щоб остання відчувала підтримку з боку близької людини. Крім того, у відділенні допологової підготовки з вагітними працює досвідчений психолог.

З практики ж акушер-гінеколог розповідає, що народжувати за таких умов значно простіше. Красномовний показник — мінімізація необхідності застосування знеболювальних препаратів. Та й тривалість самого процесу пологів дещо скорочується.

Новонароджені від моменту появи на світ цілодобово перебувають з батьками. Такий підхід дозволяє забезпечити постій­ний контакт, адже жінка повинна психологічно звикати до свого нового стану. Крім того, породілля має змогу погодувати немовля протягом перших 30 хвилин від народження.

До речі, одним із основних критеріїв отримання звання «Лікарня, доброзичлива до дитини» є й всебічне сприяння грудному вигодовуванню. «Ми рекомендуємо матусям годувати маля винятково груддю протягом перших 6 місяців та підтримувати природне вигодовування до 2-х років. Бо нічого кращого за материн­ське молоко немає», — запевняє акушер-гінеколог. Грудне вигодовування має великі переваги як для матері та дитини, так і для родини в цілому.

Різноманітні замінники грудного молока, які зараз продають в аптеках та магазинах, можна давати новонародженій дитині тільки за рекомендацією лікаря за медичними показаннями. Особливий підхід у відділенні використовують щодо регулярності годування: материнське молоко маля отримує тоді, коли зголодніє.

Є в складі акушерського відділення сімейні палати, які передбачають цілодобове перебування з родичами. Анжеліна Геронтіївна запевняє, що допомога жінці в таких обставинах точно не буде зайвою.

Виписка після пологів відбувається через 2—3 дні, що зменшує ризик внутрішньолікарняних захворювань. За винятком немовлят, які раніше з'явилися на світ або мають ускладнення.

У відділенні діє група підтримки грудного вигодовування. У будь-яку мить можна телефоном отримати пораду від жінки, яка уже пройшла цей шлях та має досвід догляду за новонародженим.

Варто зазначити, що розширена ініціатива «Лікарня, доброзичлива до дитини» в Україні впроваджується вже близько 10 років. Її головна мета — аби понад 90% лікарень усієї країни відповідали визначеним спеціалістами критеріям. До слова, в Херсоні цей показник становить 100%.

Анастасія ВОЙТЕНКО
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон