У Херсоні буде семінар з етнічної журналістики

В жовтні 2016 року херсонські та уманські громадські активісти з Херсонського відділення Соціологічної асоціації України та БФ "Воля" (м.Умань) ініціювали міжрегіональний проект «Мова єдності та взаємоповаги», присвячений розвитку української етнічної журналістики.

Мета проекту – поглиблення національної єдності та поваги до громадян різного соціального або етнічного походження, що мають різні культурні та релігійні погляди в Херсонській та Черкаській областях, а також в Україні взагалі.

В умовах політичної кризи поглиблення національноії єдності та поваги до громадян різного етнічного походження, що мають різні культурні та релігійні погляди стало надзвичайно важливим питанням.

Одну з ключових ролей в цьому питанні відіграє журналістика. Це вимагає від працівників ЗМІ та незалежних блогерів відповідної кваліфікації, бо навіть одне необрежне слово може викликати негативні наслідки. Особливо це відчувається у регіонах зі строкатим етнічним складом, в тому числі на Херсонщині та Уманщині.

Як показують дослідження знання однієї етнічної групи відносно іншої у значному ступені стереотипізовані, в тому числі у негативному сенсі. Це відбувається з одного боку через брак інформації, з іншої - журналістські матеріали часто замість того, щоб формувати позитивне ставлення до різних етноконфесійних груп роздмухують міжетнічну ворожнечу.

До проекту планується залучити щонайменше 20 журналістів – по 10 з кожного регіону, провести тренінг з етнічної журналістики та, використовуючи отримані знання, провести піврічник етнічної журналістики в Херсонській та Черкаській областях.

Матеріали для роботи будуть збиратися під час польових досліджень, журналістських пленерів. Під час пленерів планується відвідати місця проживання різних етнічних груп, організувати зустрічі з представниками національно-культурних товариств, взяти активну участь у культурних заходах.

Перша сесія семніру відбудетья у Херсоні 18 жовтня -10 листопада. Детальніше про набір для участі в семінарі етнічної журналістики можна довідадися на сайті ХОВ САУ www.soc.ks.ua

Микола ГОМАНЮК

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон