"Таврійські горизонти": підсумки форуму

За один день форуму «Таврійські горизонти» Херсонщина залучила для свого розвитку майже 2 мільярди гривень.

Тільки від двох проектів, щодо яких відбулися домовленості на Міжнародному інвестиційному форумі "Таврійські горизонти" Херсонська область отримає 1,7 млрд грн інвестицій.

Однією із таких домовленостей стало підписання головою обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим та головою правління ПАТ АБ "Укргазбанк" Кирилом Шевченком меморандуму про співпрацю та партнерство з питань активізації процесів зміцнення економічного стану регіону, розвитку його "зеленого" потенціалу та підвищення соціальної відповідальності бізнесу.

У результаті Акціонерний банк «УКРГАЗБАНК» став провідним фінансовим партнером з розвитку проектів енергоефективності на Херсонщині.

В рамках цієї співпраці ПАТ АБ "УКРГАЗБАНК" спрямовуватиме фінансування на реалізацію екологічних проектів та програм щодо підтримки економічної діяльності підприємців Херсонської області.

Голова правління банку К. Шевченко повідомив, що Банк профінансує енергоефективні та екологічні проекти регіону на 1,2 млрд. грн.

І з реалізації проектів в цьому напрямку, на форумі, теж був підписаний меморандум між Херсонською обласною державною адміністрацією та громадською спілкою «Фонд розвитку та інновацій ЖКГ» про наміри щодо реалізації проектів у галузі сонячної енергетики в Херсонській області. Зазначений інвестор вкладатиме кошти у будівництво сонячних електростанцій на Херсонщині.

Треба зазначити, що увагу багатьох учасників форуму привернула запропонована кількість земельних ділянок, а саме – 52, вільних та придатних для будівництва об'єктів альтернативної енергетики за зеленим тарифом.

Також потужним інвестиційним проектом, серед започаткованих на форумі, стало урочисте закладання, за участю голови обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва та Героя України, Генерального директору ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексія Вадатурського, першої палі будівництва ТОВ СП „НІБУЛОН" об'єкта транспортної інфраструктури „Перевантажувальний термінал з відвантаження зернових та олійних культур на річковий та морський транспорт" в м. Гола Пристань Херсонської області.

Вартість проекту оцінюється в півмільярда гривень, у будівництві комплексу буде задіяно близько 3 тисяч чоловік херсонських будівельних компаній і це створить 120 додаткових робочих місць в області.

«Побудова такого терміналу буде «позитивним стресом» для мешканців Голопристанського району й Херсонщини. Адже ми відкриємо для місцевих виробників нове вікно у світ економіки й торгівлі. Наша продукція продаватиметься не тільки на Півночі України, а й закордон», – сказав під час урочистості Генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН» Олександр Вадатурський.

У найближчих планах «Нібулона» відродження постачання кавунів, овочів водним шляхом по Дніпру на Київ, а також на Білорусь. Перша пробна партія продукції була відправлена до Києва вже в цьому році.

Ганна СОКОЛЕНКО

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон