Приміські поїзди «гальмують» збитки

Приміські поїзди «гальмують» збитки
Одиннадцять пар приміських поїздів, які щодня курсують Херсонщиною, перетворилися на фінансовий тягар для залізниці.

За перевезення пільговиків цьогоріч їй відшкодували всього 106,2 тисячі гривень, а це менше чотирьох відсотків від суми фактичних витрат.

У Херсонській дирекції залізничних перевезень просто не можуть зрозуміти, що коїться. Варто залізничникам бодай заговорити про скорочення поїздів, як районна влада та громади «стають на дибки» і погрожують акціями протесту, щосили добиваючись їх збереження.

Та коли мова заходить про укладання договорів, аби ті ж органи місцевого самоврядування відшкодовували витрати на перевезення пільговиків з бюджетів міст і районів, як чиновники роблять здивовані очі. Й розповідають про те, що кошти в бюджетах уже розподілені на більш значущі соціальні програми. І радять звертатися по допомогу до держави.

За таких обставин вибір у залізничників небагатий: або зменшувати кількість поїздів чи маршрутів, або економити на придбанні запчастин та обслуговуванні рухомого складу. Однак обидві варіанти нікого не влаштовують – проти відміни приміських поїздів масово виступають пасажири,для яких це найдоступніший варіант дістатися з обласного центру у віддалений район. А економія на безпеці загрожує ще гіршими наслідками у вигляді аварій.

Голос України

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів