Олександр Співаковський: Без стипендії студенти будуть працювати, а не навчатись

Перший заступник голови комітету ВРУ з питань освіти і науки, народний депутат України Олександр Співаковський наголошує, що стипендія студенту потрібна для того, щоб не відволікатись від навчання.

"Проектом бюджету наступного року буде передбачено два види стипендій: соціальні та академічні. Стипендіальний фонд буде збільшено на 576 млн. грн. Раніше соціальних стипендій було не більше ніж на 1 млрд. грн., а тепер це буде 2 млрд. грн.

Мінсоцполітики повинне займатись соціальними стипендіями, а не вузи чи Міносвіти, бо саме там знають як визначити потрібну категорію осіб", - зазначив він у інтерв'ю на телеканалі "Рада".

"Коли студент іде до університету, то він має бути забезпечений харчуванням та житлом, лише у цьому випадку він матиме можливість навчатись. Соціальна стипендія при цьому повинна виплачуватись лише тоді, коли студентом виконано навчальний план.

Якщо цієї стипендії не буде, то він буде працювати і в результаті цього погано навчатись", - наголосив Співаковський.

На думку нардепа, видача аби якого диплому, не повинна бути метою навчання в університеті, тому людина повинна мати можливість навчатись, а не працювати.

"Вища освіта"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон