Аграріїв Херсонщини навчатимуть, як боротися із «африканською чумою» корів

Попереджений значить озброєний. Асоціація виробників молока та Всеукраїнська аграрна рада продовжують розповідати ветеринарам та фермерам про страшну хворобу, яка наближається до України зі сторони Росії – нодулярний дерматит (заразний вузликовий дерматит) ВРХ.

За підрахунками АВМ, вірус може знищити 10% стада ВРХ країни та стати черговою «африканською чумою» для вітчизняного скотарства. Семінари у рамках проекту «СТОП ЗВД!» пройдуть 28 вересня у Херсоні.

Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

Заразний вузликовий дерматит – це африканська хвороба ВРХ, яка протягом останніх 2 років атакує Європу. Активно поширюється Болгарією, Угорщиною, Австрією, Вірменією, Іраном, Казахстаном та Росією. Саме зі сторони останньої хвороба може проникнути на територію України.

За останніми даними Міжнародного епізоотичного бюро, крайній спалах у РФ відбувся у Тамбові. Це за 450 км від останнього спалаху, який відбувся неподалік кордонів із Україною.

Ігор Присяжнюк лікар ветеринарної медицини Асоціації виробників молока (АВМ): «На жаль, фермери, ветеринари та населення нічого не знають про дану хворобу. Тому є ймовірність, що вірус можуть не вчасно діагностувати та лікувати під виглядом іншої хвороби. А це може привести до страшних наслідків – активного поширення вірусу по території України. Хвороба буквально підірве економіку країни. Для прикладу, Болгарія через нодулярний дерматит зазнала збиток у понад 6,5 млн євро і повний стемпінг-аут у 217 фермах. Україна може втратити 40-70% промислового стада в господарствах, а в приватному секторі - до 10%».

Подібні семінари уже пройшли на Харківщині, Чернігівщині, Одещині та Сумах.

Семінар у Херсоні пройде 28 вересня за адресою вул. Ушакова, 47. Початок о 10:00. На цей семінар ми також запрошуємо аграріїв на ветеринарів Миколаївщини.

Отримати детальнішу інформацію ви можете за телефоном 067 440 85 88.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон