Сучасне мистецтво у Херсоні

Сьогодні, 23 вересня о 16.00 у відділі природи Херсонського краєзнавчого музею (вул. Театральна 5) в рамках XIV фестивалю сучасного мистецтва «TERRA FUTURA» відбудеться відкриття виставки ілюстрації до «Морської повісті» Давида Бурлюка – «батька вітчизняного футуризму».

Ілюстрації зроблені 24-ма художниками з України (Херсон, Львів, Одеса), за домогою активістів з Ізраїлю, Японії, Австралії, які об'єдналися заради того, щоб відвідати і намалювати маяк, про який писав у своїй книзі Бурлюк, адже вже у найближчі роки ми можемо втратити цей важливий пам'ятник історії.

Всі ілюстрації об'єднані в арт-бук (art-book), який згодом можна буде видати – і таким чином дати можливість херсонцям і гостям Херсонщини поглянути на цю спадщину мистецькими очима.

«Морська повість» Бурлюка – це унікальний твір, про який херсонці дізналися завдяки японському перекладачу Акіро Судзуки. Повість сповнена і комічних, і трагічних моментів, які сучасні художники пережили і відтворили в своїх ілюстраціях.

Джарилгацький маяк – один з найкрасивіших на Херсонщині. Він був виготовлений в Парижі на кошти С.Б.Скадовського і почав працювати у 1902 році.

В останні роки з'являються ідеї демонтувати маяк, перенести частину в Скадовськ і т.д. Це пов'язано і з природними факторами (море просувається щороку до будівлі), і з руйнуванням самої залізної конструкції маяка.

Проте існує і думка, що маяк треба зберегти саме на острові – лише тоді він залишатиметься пам'ятником історії, і що не всі можливі зусилля до цього докладаються.

На відкриття виставки запрошуються представники влади, товариства охорони пам'ятників, культурні діячі, журналісти. Ця виставка – привід поспілкуватися про долю Джарилгацького маяка і знайти шляхи його збереження для нащадків.

Запрошуємо Вас на відкриття виставки і презентацію арт-бука «Морська повість» Давида Бурлюка.

Олена АФАНАСЬЄВА

P.S. Захід відбувається за підтримки Європейського Союзу в рамках проекту "CHOICE: культурна спадщина і сучасність", за сприяння Управління культури ХОДА.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон