Херсонській залізниці не повертають коштів за пільговиків

Херсонська дирекція регіональної філії «Одеська залізниця» за 8 місяців 2016 року на приміському сполученні зазнала 3,1 мільйона гривень збитків

Як повідомляє керівництво підприємства, Одеська філія щороку збиткує на приміських пасажирських перевезеннях.

Протягом поточного року її послугами на приміському сполученні скористалися 281,1 тисячі пасажирів. Відшкодовано 106,2 тисячі гривень, що становить 3,3% від пред'явленої суми перевезених пільговиків. Відсоток покриття витрат доходами складає 13,34%.

Тобто з кожної вкладеної гривні повертається тільки 13 копійок. Попри те, наголошують на залізниці, щодоби продовжували курсувати 11 пар приміських поїздів.

А в 2016 році призначили додаткові приміські поїзди, а саме: з 25.05.2016 року – Херсон – Високопілля, з 01.09.2016 року – регіональний поїзд Миколаїв вантажний – Апостолове був переведений у розряд приміського.

Як зазначають на підприємстві, цьогоріч склалася досить критична ситуація із компенсацією за перевезення пільговиків. Міські, райдержадміністрації відмовляються підписувати відповідні угоди, мотивуючи відсутністю коштів. Відтак ситуація нагадує замкнене коло.

Кабмін ухвалив рішення про збереження прав на пільговий проїзд окремим категоріям населення, але Законом «Про державний бюджет України на 2016 рік» не передбачені субвенції з держбюджету місцевим органам самоврядування. До речі, перелік пільговиків скоротився з 26 до 16 категорій. Серед основних – пенсіонери, інваліди, сироти, учасники бойових дій тощо.

Тож, як зазначають на залізниці, через брак коштів неможливо в повному обсязі забезпечити придбання запасних частин, а рухомий склад потребує негайного оновлення або ремонту.

В той же час залізниця не перестає вести боротьбу з безбілетниками та недбайливими провідниками-касирами, які допускають здешевлений варіант проїзду. Відтак керівництво філії звертає увагу, що сьогодні пасажир заощаджує 2–3 гривні, а завтра може взагалі залишитися без можливості скористатися поїздами приміського сполучення. Тому просить купувати квитки за повною вартістю й обов'язково вимагати сам квиток.

В якості заощадження пасажирам пропонують придбати абонементні квитки. У тариф місячного пільгового абонементного квитка до будь-якої станції закладено всього 24 поїздки, без обмеження кількості поїздок на день. Їх можуть купувати й студенти, причому вартість проїзду розраховується зі знижкою 50%. А тим, хто регулярно їздить у вихідні, передбачено абонементний квиток вихідного дня, що дає право проїзду по п'ятницях, суботах, неділях і понеділках, а також у святкові й передсвяткові дні.

Економія від придбання будь-якого абонементного квитка в грошовому вираженні становить 43%.

"Гривна. Новий формат"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон