Нові можливості для Херсонського держуніверситету

З 4 по 10 вересня в м. Батумі (Грузія) проходила координаційна зустріч в межах міжнародного проекту TEMPUS «CruiseT».В ній взяли участь команди проекту з 7 країн, в тому числі і представники Херсонського державного університету.

Херсонську делегацію представляли: ректор університету Василь Стратонов, проректор з міжнародних зв'язків та комунікаційних технологій Оксана Лаврикова, заступник декана факультету природознавства, здоров'я людини і туризму Наталія Васильєва, доцент Віталій Шарко, старший викладач кафедри туризму Яніна Василевська та студенти 3-5 курсів напряму підготовки "Туризм".

На зустрічі були присутні координатори і експерти проекту з ЄС: головний координатор проекту, проф. В'ячеслав Нікітін; проф. Вольфган Фукс; проф. Алексіс Папатанассіс; проф. Ніклас Шапер (Німеччина); проф. Яна Кучерова (Словаччина); проф. Сніжанка Овчарова (Болгарія); проф. Ніколета Рамона Бунда (Румунія); проф. Гаральд Печланер (Італія).

У ході зустрічі проходили звітні заходи і були представлені результати всіх запланованих етапів діяльності, передбачених проектом протягом 3 років. Крім того, співробітники нашого університету мали змогу пройти стажування щодо розвитку і промоції туристичного продукту.

5 вересня на пленарному засіданні з привітальним словом виступили організатори заходу і керівники навчальних закладів з різних країн-партнерів проекту. Від України виступили ректор Національного транспортного університету Микола Дмитриченко, ректор Національного університету "Одеська морська академія" Михайло Міюсов.


Також з привітальним словом виступив і ректор ХДУ Василь Стратонов. Він привітав всіх з відкриттям координаційної зустрічі, побажав всім плідної співпраці, а також зазначив, що поглиблення співпраці між університетами-партнерами проекту відкриває для Херсонського державного університету нові можливості по впровадженню кращих досягнень світових освітніх моделей.

В цей день були представлені презентації освітніх програм студентами Морської державної академії м. Батумі; виступи представників морського порту, Департаменту туризму і курортів Автономної республіки Аджарія. Національні координатори проекту в Грузії Роман Мамуладзе і Сергій Заїчко (Україна) звітували про роботу Центрів компетенції в Грузії і Україні.

6 вересня під час презентації звітів щодо діяльності в проекті Оксана Лаврикова детально висвітлила поетапну роботу робочої групи від ХДУ.

Вона зазначила, що в рамках участі у проекті був створений Регіональний центр розвитку туризму на Херсонщині при ХДУ і проведені такі заходи: розроблені курси підвищення кваліфікації в туристичній галузі; викладачі-учасники робочої групи пройшли стажування в університетах м. Падерборн, м. Равенсбург (Німеччина), м. Констанца (Румунія) і м. Больцано (Італія); участь і організація форумів, семінарів, конгресів, круглих столів та тренінгів за участю іноземних експертів; відкриття магістратури за спеціальністю "Туризм". Також було наголошено на майбутніх і перспективних планах діяльності Центру розвитку туризму, серед яких можна виділити: розробку і впровадження нових тренінгів і курсів підвищення кваліфікації в сфері туризму; надання консалтингових послуг в туристичній сфері; співпраця з державною службою зайнятості в освітній профорієнтаційній діяльності та ін.

7 вересня студентами університетів-партнерів були представлені презентації, де вони висвітлювали результати наукових досліджень в межах проведення літніх шкіл.

Студентка 3 курсу напряму підготовки "Туризм" Анастасія Новолоцька виступила з презентацією на тему "Мас-медіа в туризмі. Промоція об'єктів сільського зеленого туризму", в якій були представлені результати дослідження 3 баз зеленого туризму, а саме "Чайка", "Рибацький хуторок" і "Славутич". Проведений аналіз зазначених об'єктів складався з наступних етапів: аналіз офіційних інтернет-сайтів; аналіз активності баз в соціальних мережах; аналіз інтернет-сайтів на наявність віртуальних турів та ін. Наприкінці доповіді були надані рекомендації щодо підвищення ефективності просування даних об'єктів.

Студентка 4 курсу напряму підготовки "Туризм" Анастасія Гордуз представила презентацію на тему "Сільський зелений туризм як один із пріоритетних видів туризму в Херсонській області". Метою дослідження було вивчення особливостей надання туристичних послуг в сільському зеленому туризмі. Були виявлені проблеми і перспективи розвитку даного виду туризму, а також проведене анкетування клієнтів баз зеленого туризму. За результатами аналізу соціального дослідження був створений набір пропозицій щодо поліпшення якості послуг, що надаються на об'єктах сільського зеленого туризму.

Цього дня в рамках ІІ Міжнародної наукової конференції для студентів і молодих вчених «Регіональна економіка і бізнес: туризм, логістика і транспорт» з доповідями виступили студенти-учасники проекту. Від нашого університету виступили з презентаціями щодо проблем і шляхів їх вирішення в туристичній галузі наступні студенти напряму підготовки "Туризм": Юлія Лівіцька і Марина Васильковська (3 курс); Юлія Тимошенко (4 курс); Ганна Макуха і Наталія Піскун (5 курс).


8 вересня викладачі ХДУ виступили з презентаціями і доповідями на ІІ Міжнародній науковій конференції "Іноваційні зміни морської індустрії: морський транспорт, логістика, туризм".

Наталія Васильєва представила презентацію на тему "Медичний туризм як пріоритетний елемент туристичної індустрії Херсонської області", в якій були зазначені проблеми і фактори подальшого успішного розвитку даного виду туризму в регіоні.

Віталій Шарко виступив з презентацією на тему "Перспективи розвитку і управління дестинаціями Херсонщини", де були охарактеризовані основні дестинаціх регіону, а також представлені нові види промоції об'єктів за допомогою аеровідео і фотозйомки.

9 вересня була проведена робоча зустріч, де були підведені підсумки щодо діяльності проекту і сформовані нові пріоритетні завдання центрів компетенції і регіонального центру з розвитку туризму ХДУ.

Наприкінці зустрічі були підписані Меморандуми про співробітництво університетів-учасників проекту, а також були обговорені питання організації і проведення наступних зустрічей на базі інших університетів-учасників проекту.

Наталія ВАСИЛЬЄВА

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів