На Херсонщині гине риба

Зі Станіслава повідомили про надзвичайно потужний замор риби на нашому «глибокому» березі (особливо у районах Мовчанівки та коси) та у водному прибережжі Дніпровсько-Бузького лиману

На березі – суцільна, майже 2-метрова смуга з бичків, заморену рибу кількох порід (окунь, густиря, тарань, дворічки стерляді тощо; дуже багато мальків) видно за кілька десятків метрів у прилеглій акваторії.

Подібні картини на Дніпровсько-Бузькому лимані в останні роки стають хронічними (додаю, для ілюстрації, фото від 16 серпня 2015 року).

Серед причин такого явища – різке скорочення скиду дніпровської води до Лиману, накопичення у придонні шкідливих осадів; викиди сірководню під впливом високих температур ведуть до заморних явищ.

В цілому, екологія Лиману постійно погіршується. Скид дніпровської води знижується, цим «користується» Чорне море, настійливо «напирає» на Лиман, підвищує його засолонення. У майбутньому це призведе до неминучих змін у флорі та фауні Лиману (тут, зокрема, вже прописались пелікани), погіршення якості питної води у прилиманських населених пунктах.

Спостерігаються системні процеси заростання прибережжя водною рослинністю та замулення акваторії. Ускладнюється судноплавство. Частина фахівців-екологів наголошують: якими б вартісними не були б у майбутньому роботи, без спуску дніпровських водосховищ не обійтись: потрібне рятівне оздоровлення Дніпра та Дніпровсько-Бузького лиману.

Олександр ГОЛОБОРОДЬКО

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів