Молоко буде дорожче

У вересні – жовтні ціна на молочні продукти приблизно зросте на 15-20%. Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

За словами аналітика, на ціну молочних продуктів вплине девальвація гривні, здороження послуг на електроенергію та зростання закупівельних цін на молоко.

Аналітик АВМ Яна Музиченко: «Наразі закупівельні ціни на молоко активно зростають і така тенденція буде спостерігатися в найближчому майбутньому. На кінець серпня кілограм молока екстра ґатунку вже коштує близько 6 грн, а в розпал осіннього періоду може досягти і 8-9 грн/кг.

При цьому роздрібні ціни на молочні продукти можуть підскочити на 15-20%. Справа в тому, що дорожчання сировини лише один фактор в ланцюгу ціноутворення. Крім того, всі очікують зростання комунальних послуг. В першу чергу електроенергії.

До того ж, як передбачає НБУ Україну чекає чергова хвиля девальвації. Як відомо, основна частка комплектуючих, заквасок та ферментів, які використовують у переробці імпортні. Це у свою чергу вагомо вплине на собівартість кінцевого продукту».

За прогнозами аналітика вже цієї осені у магазинах молоко 2,5% жирності в дешевій упаковці буде коштувати 16,20 грн/кг, кефір, також в дешевій упаковці, близько 21 грн/кг, масло 82% жирності — 155-160 грн/кг, а спред (72,5%) — 67-70 грн/кг.

Раніше голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун попереджав, що восени будуть зростати закупівельні ціни на молоко.

За його совами у серпні спостерігалася низка тенденцій, серед яких девальвація гривні, здороження утримання ВРХ через зростання ціни кормів, загрози нової «чуми» корів (нодулярного дерматиту ВРХ), що змушує фермерів зменшувати поголів'я на фермах.

«Слід зважати на той факт, що зараз фермери утримують худобу за рахунок минулорічного врожаю зерна, а з вересня більшість буде використовувати новий урожай, який значно дорожче за ціною.

Відповідно молоко й м'ясо також зростуть в ціні. Наразі через наближення до кордонів України хвороби нодулярного дерматиту ВРХ, змушує фермерів зменшувати поголів'я на фермах, відповідно до цього молока менше й ціна на нього вища», — сказав він.

Agravery

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів