На Херсонщині оформлено понад 5 тисяч ID-карток

Найближчим часом херсонці матимуть змогу обмінювати свої паспорти на сучасні ID-картки.

В липні поточного року Верховна Рада України прийняла відповідний закон, який передбачає видачу паспорта – картки всім громадянам України, які досягли 14 - річного віку. Тепер українці замість звичайного паперового паспорта зможуть отримати пластикову ID-картку.

Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність від підроблення. Сучасний паспорт містить електронний безконтактний чіп, який неможливо змінити або скопіювати.

Оформлення нових паспортів розпочнеться після набрання чинності законом, тобто з 1 жовтня 2016 року.

Запровадження нових паспортів – тривалий процес, який в Україні за прикладом європейських держав буде відбуватися природнім шляхом. Обов'язкової заміни документів, так само як встановлення граничних термінів дії раніше виданих документів, не передбачається. Орієнтовний час, протягом якого міграційна служба зможе видати нові паспорти більшості громадян – 4 роки.

Сучасний паспорт оформлюватиметься при зверненнях громадян щодо втрати документу, псування або необхідності вклеювання фотографій за досягненням 25- або 45-річного віку , а також - за бажанням особи.

Нагадаємо, паспорт у формі картки вже оформлюється з січня 2016 року громадянам, які досягли 16-річного віку та отримують документ вперше. Наразі, на Херсонщині оформлено понад 5 тисяч ID-карток.

Після набрання чинності законом особи, які оформлюватимуть паспорт у віці 14-18 років, отримають документ зі строком дії 4 роки, після 18 років паспорт видаватиметься на 10 років. Обмежений строк дії документа у віці 14-18 років відповідає світовій практиці та обумовлений суттєвими фізіологічними змінами у даний період.

Нові паспорти будуть містити номер облікової картки платника податків (так званий ідентифікаційний код). При цьому, код буде нанесено на паспорт графічно та занесено до електронного чіпа. Отже, довідку з податкової інспекції носити із собою буде не потрібно.

Інформація, яка протягом життя може змінюватися, буде занесена лише до електронного носія паспорта. Її можна змінити без необхідності виготовлення (і відповідно оплати) нового документа у підрозділі міграційної служби.

На чіп паспорта громадянина України буде записуватись електронний цифровий підпис (лише для осіб, які досягли 18-річного віку), який дозволить у майбутньому використовувати різноманітні електронні сервіси, у тому числі отримувати адміністративні послуги не виходячи з дому.

Нові паспорти міститимуть написи тільки українською та англійською мовами.

Оформлення першого паспорта громадянина України, як і раніше буде безкоштовним.

Іоанна Євич
Головний спеціаліст із зв'язків з громадськістю та ЗМІ
УДМС України в Херсонській області

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів