Олена Урсуленко: Енергозбереження має стати нормою життя у Херсоні

У нашому місті давно прийняті програми з енергозбереження. Розроблені чисельні заходи, розписані на десятках сторінок.

Такі, як: «План дій сталого енергетичного розвитку...», «Програма енергозбереження у закладах соціальної сфери», пропонується участь у програмі USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні». Можна ще перераховувати задекларовані владою заходи, та все одно місто залишається енергозатратним.

Ще у лютому цього року депутати постійної комісії з питань комунальної власності та енергозбереження піднімали питання про відновлення роботи «законсервованого» КП «Херсонська енергосервісна компанія» (2007-2011 рр.).

Компанія спрацювала неефективно. Коштів на впровадження енергозберігаючих проектів місту не принесла, та й сама накопичила борги по зарплаті. Депутати профільної комісії вивчили стан справ на підприємстві, винесли на розгляд колег з комісії по ЖКГ, а далі – у сесійну залу.

На позачерговому засіданні було прийняте рішення про відновлення діяльності КП «Херсонська енергосервісна компанія». Директором призначена депутат Лариса Леонова.

«З тими проектами, які зараз має КП «Херсонська енергосервісна компанія», місто зможе зекономити немало бюджетних коштів, - впевнена секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко.

– Компанія зможе залучати гранти, кредити від міжнародних організацій, інвестиційні кошти для того, щоб енергозбереження стало нормою життя. Співробітники сервісної компанії мають стати ефективними енергоменеджерами, які створюватимуть умови для застосування найпередовіших енергозберігаючих технологій у нашому місті».

До речі, за програмою USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні» вже 16 міст-партнерів отримали кредити у євро з пільговою ставкою 1,31% річних на енергоефективні заходи. Ця інформація міститься на офіційному сайті міськради. Але серед цих міст немає чомусь Херсона, а лише – інформація з інших регіонів...

Можливо тому, що всерйоз цією проблемою ніхто не займався – прийняли програми і заспокоїлися. Залишається сподіватись, що новий енергоменджмент у вигляді «Енергосервісної компанії» зрушить справу з мертвої точки.

Ганна СОКОЛЕНКО

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон