На Херсонщині отруту кинули на полі

Бочки з-під невідомих хімікатів розікрали, а їх розсипали просто неба на землі. Таку страшну картину побачили поблизу села Томариного Бериславського району громадські активісти і журналісти.

Залишки отрутохімікатів перебували на полі поряд з житловими будинками з 2011 року. Саме тоді під контролем державного управління екології та природних ресурсів у Херсонській області коштом державного бюджету почали вивозити і утилізувати пестициди, що залишилися в Томариному у спадок від померлого радгоспу.

Томаринські хімікати свого часу добряче «прославили» Бериславщину. Після спроби безробітних селян порізати металеві ємності з-під отрути на металобрухт у червні 2005 року десятки селян і 8 рятівників місцевого управління МНС потрапили до лікарні з тяжкими отруєннями.

Коли у 2011 році кошти на утилізацію хімікатів нарешті виділили, тут же з'ясувалося, що їх замало. Бо за документами тут мало зберігатися 32 тонни пестицидів, а в дійсності їх нарахували більше 100 тонн! Вивезти протягом 2011 року вдалося 98 тонн, а решта — близько 8 тонн — так і залишилася лежати упакованими у пластикові ємності прямо на полі.

— Цих бочок там залишалося 160—170, ніхто їх точну кількість не рахував, — розповіла «Новому дню» томаринський сільський голова Віра Римашевська. — Поступово жителі і Томариного, і навколишніх сіл почали розкрадати піддони, на яких стояли бочки. Потім стали красти самі бочки, висипаючи їх вміст просто на землю. З часом усе це пішло в грунт, але все одно перебувати у тому місці неможливо. Вчора я була там із журналістами і досі недобре почуваюся. А в роті залишається присмак металу. Це справжня біда для нашого села. Хоча представники Партії зелених нас запевнили, що за екологічною програмою нам виділять кошти на повну утилізацію і вивезення залишків цієї отрути.

— Ми просимо зупинити грабунок і викидання отрути в природне середовище, — стурбований керівник херсонського обласного осередку Партії зелених Володимир Шелудько. — Сьогодні перекинутих та напівпорожніх бочок залишилося 25 штук. Решта розкрадена, а отрута викинута на землю. Амбре стоїть до нудоти. Місцеві жителі, котрі живуть поруч, дихають, хворіють і проклинають — ви самі знаєте кого.

Олександр ПІТОЄВ
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон