Олена Урсуленко: Конституційно закріплені демократичні засади повинні стали базою для розвитку економіки і зростання добробуту людей

20 років тому Верховна Рада закріпила правові основи незалежної України, суверенітет і територіальну цілісність. 28 червня 1996 року був прийнятий Основний Закон нашої держави.

Конституція стала загальнонаціональним договором, фундаментом, на якому базуються всі інші закони.

Два десятиліття для історії – малий відрізок часу. Тоді ми отримали незалежність і Конституцію безкровно. Нині українці відстоюють суверенітет і цілісність на Сході країни.

Тому День Конституції, в якій закладені головні права і свободи українців, - важливий день. Для усвідомлення себе частиною українського народу, суспільства, де головним для всіх є Закон!

Широкомасштабні реформи, започатковані у нашій державі, потребують постійної модернізації законодавчого поля.

І такі зміни відбуваються. Сьогодні зусилля представників місцевого самоврядування спрямовані на те, щоб конституційно закріплені демократичні засади стали базою для розвитку економіки і зростання добробуту жителів нашого краю!

Україна – молода держава, але ми маємо в своїй історії «Конституцію прав і свобод Запорозького війська». 1710 року освічений державотворець, гетьман Пилип Орлик написав першу демократичну Конституцію, за 77 років до створення Конституції США, яку вважають першою в сучасному розумінні.

І ми повинні пам'ятати, що живемо у краї козацької слави, де збереглись дві Січі – Кам'янська та Олешківська. І саме на Кам'янській у 1709-1711 роках стояв загін соратника Івана Мазепи та Пилипа Орлика – Костя Гордієнка.

І важливо, що державне свято – День Конституції України ми відзначаємо в історичному місці - на Кам'янській Січі! Зі святом, шановні земляки!

Олена УРСУЛЕНКО
Секретар Херсонської міської ради

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів